Sieć Lajt Mobile wprowadza Wi-Fi Calling

Lajt Mobile

Lajt Mobile dołącza do grupy operatorów sieci komórkowych w Polsce oferujących obsługę technologii Wi-Fi Calling. Osoby mające problemy z zasięgiem będą zadowoleni.

Lajt Mobile z nowymi technologiami

Lajt Mobile to mniejszy operator komórkowy korzystający z infrastruktury Plusa. Jak się okazuje, sieć nareszcie wprowadziła obsługę Wi-Fi Calling.

Słaby zasięg? Rozwiązaliśmy ten problem raz na zawsze. Uruchomiliśmy darmową usługę WiFi Calling dla wszystkich naszych klientów. Od teraz każdy, kto do tej pory miewał problemy z zasięgiem będzie mógł cieszyć się najlepszą jakością połączeń po połączeniu do Wi-Fi

Komunikat Lajt Mobile

Uruchomienie Wi-Fi Calling wymaga aktywacji przez użytkownika. Jednocześnie wraz z Wi-Fi Calling klient uruchomi także VoLTE. Jak to zrobić? Należy zadzwonić pod kod *101*11*1327#. Dezaktywacja pakietu Wi-Fi Calling i VoLTE jest możliwe kodem ***101*00*1327#**. Obydwie technologie zostały udostępnione klientom za darmo. Połączenia realizowane za ich pośrednictwem rozliczane są zgodnie z taryfą użytkownika.

(fot. Lajt Mobile)
(fot. Lajt Mobile)

Wi-Fi Calling to technologia umożliwiająca korzystanie z usług sieci komórkowych w sieci Wi-Fi. Jest to dobre rozwiązanie jak ktoś przebywa w miejscu z gorszym zasięgiem telefonii komórkowej – wtedy można wykorzystać lokalną sieć WiFi do wykonywania połączeń telefonicznych i wysyłania SMS-ów. VoLTE to technologia wykorzystująca LTE do nawiązywania połączeń telefonicznych w o wiele lepszej jakości.

Źródło: Lajt Mobile

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!