Signal nie pozwoli na wysyłanie SMS-ów

Signal

Signal to przede wszystkim komunikator internetowy, ale jego aplikacja na Androida może również obsługiwać SMS-y. To się jednak zmieni.

Signal bez obsługi SMS-ów

Signal, podobnie zresztą jak Facebook Messenger, jest komunikatorem internetowym, który dodatkowo może przejąć rolę aplikacji do obsługi SMS-ów. Jednak jak się okazuje, Signal zamierza tę funkcję porzucić.

Już jakiś czas temu zniknęła funkcja szyfrowania SMS-ów, a teraz natomiast twórcy oznajmili, że opcja odbierania i wysyłania tychże wiadomości prosto z Signala również zostanie usunięta. Oczywiście to wszystko dotyczy aplikacji na Androida. Tłumaczenie wydaje się być całkiem wiarygodne.

signal-strona
Strona Główna Signal

Twórcy chcą skupić się na bezpieczeństwie i prywatności użytkowników. SMS-y to technologia stara i niezbyt bezpieczna, a utrzymywanie tej funkcji mogłoby narazić użytkowników. Podobno też dochodziło do takich problemów, że niekiedy były wysyłane właśnie SMS-y zamiast wiadomości signalowych. To spory problem.

Jeśli ktoś korzysta z funkcji obsługi SMS-ów wewnątrz Signala to niestety, ale będzie musiał poszukać alternatywy. Można powrócić do aplikacji producenta smartfona lub zdecydować się na coś innego, na przykład na Proste wiadomości SMS.

Źródło: Signal przez XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!