Signal też chce mieć Kanały, takie jak oferuje Telegram

Signal

Kanały to jedna z najlepszych funkcji i form udostępniania informacji w Telegramie. Signal zauważył ogromne możliwości tego elementu i sam rozpoczął testy czegoś podobnego.

Signal pracuje nad grupami ogłoszeniowymi

Telegram oferuje trzy formy tworzenia miejsc kontaktu. Pierwsza to rozmowy prywatne dwóch osób, kolejna to typowe rozmowy grupowe, a trzecia to właśnie kanały. Wyróżniają się one tym, że tam pisać może tylko administrator. Jest to dobra opcja do udostępniania ważnych informacji, które nie powinny zaginąć w gąszczu innych wiadomości. Jak się okazuje, coś podobnego zaoferuje Signal.

Signal funkcję tę nazywa “announcement groups” i pojawiła się ona w wersji 5.22. Działa bardzo podobnie do odpowiednika w Telegramie. Wiadomości może wysyłać tylko administrator, a reszta osób została oznaczona jako subskrybenci lub słuchacze. Istnieje również opcja rozpoczęcia rozmów głosowych, gdzie mówią administratorzy.

Signal tak naprawdę do nie dodaje tutaj nic nowego, a jedynie stara się dogonić konkurencję. Tak jak wspomniałem wyżej, coś podobnego znajdziemy w Telegramie, ale również w WhatsApp. To też sprawia, że komunikator powoli staje się siecią społecznościową i nie jest tylko samym komunikatorem internetowym.

Funkcję znajdziemy w Signal Beta 5.22, jednak wersja ta jeszcze nie jest dostępna w Sklepie Google Play. Można jednak ją pobrać ręcznie w formie pliku instalacyjnego .apk. Ewentualnie zawsze można poczekać na publikację w Sklepie Google Play. Muszę jednak zaznaczyć, że przed instalacją wersji Beta należy najpierw dołączyć do programu testów Beta.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!