Telegram z aktualizacją! Połączenia wideo do 1000 widzów, wiadomości wideo 2.0 i wiele więcej!

Telegram
(fot. Telegram)

Telegram ciągle się rozwija i udostępnia funkcje, które naprawdę się przydają. Ostatnio dostaliśmy możliwość udostępniania zawartości ekranu oraz widoku z kamery w rozmowach grupowych. Teraz natomiast rozmowy grupowe wideo znacznie rozszerzono, a także dodano kilka ciekawych nowości.

Telegram i rozmowy wideo do 1000 osób

Nie tak dawno temu Telegram wprowadził grupowe rozmowy wideo, jednak były one ograniczone do 30 użytkowników. Teraz jednak się to zmienia, bowiem liczbę tę rozszerzono aż do 1000 widzów. Jest to już ogromna, wielu wystarczająca wartość, jednak Telegram już teraz sobie zastrzegł, że w przyszłości liczbę tę rozszerzy nawet do kilku milionów (lub miliardów). To oczywiście sprawia, że Telegram staje się również świetną platformą e-learningową, bowiem możemy go wykorzystać do nawet wykładów.

Wiadomości wideo 2.0 i inne

Twórcy ulepszają również wiadomości w formie wideo. Mają one teraz wyższą rozdzielczość i można je powiększać zwykłym dotknięciem. Da się również łatwo je przewijać – tak jak jest to pokazane na filmie poniżej.

Ulepszono również odtwarzacz filmów. Od teraz możemy zmienić prędkość odtwarzania – do wyboru mamy 0,5x, 1,5x oraz 2x. Na Androidzie istnieje również opcja spowolnienia do 0,2x. Co ciekawe, można również udostępniać znaczniki czasu, które będą przenosić do odpowiedniej sekundy filmu.

Tak jak pisałem w tym artykule, dodano również opcję udostępniania ekranu wraz z dźwiękiem. To oznacza, że możemy na żywo transmitować gry czy nawet filmy prosto z naszego wyświetlacza. Co ważne, udostępnianie ekranu pojawiło się również w rozmowach prywatnych – tego brakowało przy poprzedniej aktualizacji.

Dodano także opcję automatycznego usuwania wiadomości po miesiącu oraz ulepszoną edycję zdjęć. Można chociażby wygodnie rysować po obrazkach. Co ważne, Telegram Desktop dostał również możliwość wysyłania zmodyfikowanych grafik bez kompresji.

Pojawiła się również nowa animacja blokowania aplikacji, dodano świeże opcje do odzyskiwania hasła, a na iOS rozszerzono możliwości wbudowanej kamery oraz dano możliwość wysyłania tej samej wiadomości do wielu osób jednocześnie. Nie możemy również zapomnieć o nowych emoji.

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!