Signal wprowadza obsługę wątków

Signal

Signal to komunikator, który głównie skupia się na prywatności i bezpieczeństwie. Ale taki program ma też być wygodny i przyjemny. Dlatego też twórcy zaoferują nam obsługę wątków.

Jeśli korzystacie ze Slacka to wiecie, że tam bardzo ciekawie obsługiwane są wątki. Odpowiedź na wiadomość nie jest pokazywana na głównej linii czasu, a w specjalnych pod-wiadomościach. Dzięki temu główna linia pozostaje czysta, a różne elementy są dogadywane w osobnych sektorach. Trzeba przyznać, że to naprawdę wygodne podejście.

Signal z obsługą wątków

Telegram również oferuje wątki. Jednakże nie są one traktowane oddzielnie, a odpowiedzi pokazują się w głównym czacie. Jak klikniemy na daną wiadomość-odpowiedź, to przejdziemy do specjalnego widoku, gdzie zobaczymy tylko powiązane ze sobą wiadomości. Tworzenie wątku jest proste – wystarczy wybrać daną wiadomość i kliknąć “Odpowiedz”. Następna osoba robi to samo i finalnie tworzy się wątek.

Podobne do Telegrama podejście wybrał Signal. Jeśli dane osoby odpowiadają na wybraną wiadomość, to obok tej wiadomości znajdziemy specjalny przycisk. Naciskając go, zostanie wyświetlony widok, który zawiera odpowiedzi na główne pytanie. Ale właśnie, w przeciwieństwie do Telegrama, mowa tu tylko o odpowiedziach na tę jedną wiadomość, a nie na kolejne powiązane. Liczymy, że jakoś to zostanie naprawione, choć cieszymy się, że już teraz będziemy mogli korzystać z wątków.

Źródło: Signal

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!