Składany Huawei Mate X został certyfikowany w Chinach

huawei mate x
Czy Huawei Mate Xs będzie podobny do Mate X?

Huawei, pomimo sankcji nałożonych przez rząd Stanów Zjednoczonych, nie zwalnia tempa. Teraz w Państwie Środka został certyfikowany składany Mate X, który już niedługo powinien trafić do sprzedaży na tamtejszym rynku!

Huawei Mate X ma trafić na rynek bez jakichkolwiek problemów

Certyfikacja 3C jest czymś co jest niezbędne aby dane urządzenie mogło trafić do sprzedaży w Chinach. Pamiętacie jeszcze o licznych problemach z psującymi się Samsungami Galaxy Fold? I to właśnie może być szansą dla Huawei. Tym samym Mate X będzie tak naprawdę pierwszym składanym smartfonem, który pojawi się w sklepach. Gigant z Państwa Środka już niejednokrotnie zapewniał, że jego urządzenie jest całkowicie pozbawione wad takich jakie zostały odnalezione w konkurencyjnym smartfonie koreańskiego producenta.

Zobacz także: Huawei wstrzymuje produkcję laptopów. Chiński gigant wycofa się z tego rynku?

Jednak certyfikacja 3C zdradziła nam jeszcze jeden szczegół. Wszystko wskazuje na to, że Huawei Mate X trafi do sprzedaży z zupełnie nową ładowarką o mocy aż 65 W ( 20 V/3,25 A). Do tej pory flagowce chińskiej firmy, takie jak Mate 20 Pro czy P30 Pro, korzystały z ładowarek o mocy 40 W. Tym samym Huawei robi kolejny krok naprzód i chce zaoferować użytkownikom jeszcze szybsze ładowanie.

huawei mate x ccc

Kiedy Mate X trafi do sprzedaży w Chinach? Niestety, ale nie została jeszcze ogłoszona oficjalna data premiery, ale plotki mówią, że stanie się to jeszcze w tym miesiącu. Model ten może zadebiutować razem z niedawno certyfikowanym Mate 20 X 5G. Pamiętajmy o tym, że Huawei Mate X już w marcu tego roku otrzymał certyfikację CE w Niemczech. Tym samym już wtedy spodziewaliśmy się premiery w Europie, która, jak doskonale wiemy, nie nastąpiła. Miejmy jednak nadzieję, że chiński gigant nie zapomni o Starym Kontynencie i już niedługo składak trafi także do sprzedaży w naszym kraju. Oczywiście nie będzie to model tani, ale nie umiem się doczekać momentu gdy po raz pierwszy wezmę go do ręki.

Co myślicie o składanych smartfonach? Czy waszym zdaniem urządzenia tego typu mają sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!