Składany smartfon z wysuwanym aparatem? OPPO patentuje tego typu rozwiązanie

oppo składak 1

OPPO jest jedną z tych firm, która potrafi zaskoczyć nas swoją innowacyjnością i rozwiązaniami, które wcześniej nie pojawiały się u innych producentów. Tak może być i w tym przypadku. Chiński producent opatentował właśnie smartfon, którego świat nie widział.

Składak z wysuwanym aparatem

Oczywiście patent nie oznacza, że urządzenie to kiedykolwiek powstanie. Firmy często zgłaszają patenty tylko po to aby utrudnić konkurencji skorzystanie z danej technologii, a fizyczne smartfony korzystające z danych rozwiązań nigdy nie trafiają na rynek. Tak może być i w nowym pomysłem OPPO. Składane smartfony zaliczyły pewnego rodzaju falstart z powodu problemów z Samsungiem Galaxy Fold. Telefony te są niesamowicie drogie, a użytkownicy przestraszyli się, że mogą wydać bagatela 2000 euro na telefon, który tak naprawdę nie będzie do końca dopracowany.

Składany smartfon z wysuwanym aparatem? OPPO patentuje tego typu rozwiązanie

Zobacz także: OPPO Reno 10x Zoom debiutuje w naszym kraju!

Niemniej jednak składaki są czymś ciekawym i możliwe, że właśnie tak będzie wyglądać przyszłość rynku mobilnego. Najnowszy patent OPPO pokazuje nam smartfon z sporym wyświetlaczem, który będziemy mogli złożyć na pół. Co ciekawe ani na pleckach ani nad wyświetlaczem nie znajdziemy jakiegokolwiek aparatu. Te mają być ukryte w wysuwanym panelu i pełnić rolę zarówno oczek do zdjęć typu selfie jak i tych odpowiedzialnych za tradycyjne fotografie.

Składany smartfon z wysuwanym aparatem? OPPO patentuje tego typu rozwiązanie

Czy rozwiązanie to ma sens? Z jednej strony wygląda ciekawie i jest czymś czego tak naprawdę jeszcze nie widzieliśmy. Z drugiej nadal zastanawiam się nad tym ile wytrzyma układ mechaniczny odpowiedzialny za wysuwanie aparatu. Oczywiście producenci podczas premier deklarują, że nic nie powinno się z nim stać pomimo setek tysięcy cyklów pracy, ale pamiętajmy o tym, że są to badania w warunkach laboratoryjnych. Te znacząco różnią się od codziennego użytkowania smartfona. Co więcej producenci coraz śmielej chwalą się aparatem ukrytym pod wyświetlaczem i mam wrażenie, że rozwiązanie to spotka się z dużą cieplejszym przyjęciem przez użytkowników niż dziury w ekranie, notche czy wysuwane panele. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje dotyczące składaka OPPO!

Co myślicie o tak wyglądającym smartfonie? Czy składane telefony mają waszym zdaniem sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!