Składany telefon Xiaomi pojawił się na kolejnym wideo. Czyżby premiera była coraz bliżej?

xiaomi mi flex

Temat składanych smartfonów powraca jak bumerang. Już niedługo do sprzedaży powinien trafić Samsung Galaxy Fold, a chwilę później także Huawei Mate X. Xiaomi nie chce zrezygnować z udziałów i w tej części rynku!

Składany smartfon Xiaomi robi wrażenie

To już nie pierwszy film prezentujący wygląd składaka giganta z Państwa Środka. Xiaomi Mi Flex, właśnie tak ma zostać nazwane to urządzenie, ma znacząco różnić się od konkurencji. Rozwiązania Samsunga czy Huawei są tak naprawdę bardzo do siebie podobne. Oba smartfony mają jedną linię gięcia, a Xiaomi chce zrobić coś aby to właśnie ich urządzenie podbiło serca fanów składanych telefonów. Kluczem do sukcesu mają być dwie linie gięcia. Tak naprawdę nowy film nie zdradził nam żadnych informacji, których nie widzieliśmy już wcześniej.

Gesty, standardowa nakładka MIUI czy wyjątkowo sprawnie dostosowujący się interfejs do wielkości ekranu robią wrażenie, ale nadal na temat Xiaomi Mi Flex pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. Logiczne mogłoby się wydawać, że smartfon ten otrzyma topową specyfikację. Produkcja telefonów z elastycznym wyświetlaczem nadal nie jest tania, a co za tym idzie tworzenia tego typu średniaka czy budżetowca nie ma większego sensu.

Zobacz też: Recenzja Xiaomi Mi 9 – w tej cenie ten telefon nie ma konkurencji

Jednocześnie cena tego urządzenia może być wyjątkowo wysoka jak na Xiaomi. Nie wiemy także czy Mi Flex trafi na rynek globalny czy jednak będzie dostępny tylko w Chinach. Jedno jest pewne – składane smartfony nadal są ciekawostką i czymś na zakup czego zdecyduje się zapewne niewielka część użytkowników. Niemniej jednak coraz większa liczba tego typu urządzeń może sprawić, że ich popularność będzie nieustannie rosła. Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi Mi Flex już niedługo zostanie zaprezentowany światu i trafi do regularnej sprzedaży. Pozostaje nam czekać!

Co myślicie o tak wyglądającym składanym smartfonie giganta z Państwa Środka? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!