Škoda stworzyła aplikację, która jest Uberem dla rodzin…

Škoda Rapid ROOTBLOG

Jeśli jechaliście kiedyś taksówką czy też Uberem, to pewnie wiecie, że po kursie należy uiścić zapłatę. No chyba, że jesteście cwani i wiecie co powinno znaleźć się na paragonie, jak ten pan w Szczecinie. Dlaczego więc nie ściągać odpowiednich opłat, gdy jako rodzic przewozimy naszą pociechę? W tym miejscu pojawia się Škoda z aplikacją Parent Taxi, która pomoże egzekwować opłaty od dzieci. Walutą jednak nie są złotówki, tylko coś innego…

Škoda Parent Taxi została stworzona przez brytyjski oddział firmy…

A wspomniana waluta, to obowiązki domowe. Być może rodzice w Wielkiej Brytanii mają problem z motywacją dzieci do pomocy w domu, lub też dzieci są po prostu leniwe. Nie ma co się rozwodzić nad powodami powstania tej aplikacji, przejdę więc do opisu jej funkcjonalności. Škoda Parent Taxi to prosta aplikacja, by zacząć naliczać opłatę za przejazd po prostu klikamy “New journey”, czym rozpoczynamy nową podróż, a aplikacja zaczyna rejestrować dystans. W tym miejscu ustalamy taryfę, czyli to jaki dystans nabija na rachunek jedno zadanie, od 1 do 15 kilometrów/zadanie.

Zobacz też: Mini Cooper SE oficjalnie, (elektryczne) plany Dodge i nie tylko – Moto skROOT

Później wybieramy z listy obowiązki domowe, które mogą wejść na rachunek. Wiadomo, że nie zawsze wszystkie z nich mogą zostać wykonane, przykładowo spacer z psem, kiedy tego psa nie mamy. Lista jest długa, brakuje jednak opcji dodania do niej własnych pozycji. Trzeba się zadowolić tym, co przygotowała Škoda.

Po skończonej podróży możemy wysłać do naszego pasażera podsumowanie, w którym zawarta będzie lista rzeczy do wykonania przez niego. Taki rachunek może trafić do dziecka na email, przez SMS-a, czy też inną formę cyfrowej komunikacji. Aplikacja Škoda Parent Taxi jest dostępna na telefony z systemem Android oraz iOS. Możecie samemu zobaczyć jak działa, wystarczy wyszukać ją w sklepie z aplikacjami na waszym smartfonie. Znam jednak ludzi, którzy woleliby podobną aplikację, lecz z płatnościami w złotówkach, by móc ściągać pieniądze za wożenie znajomych.

https://www.youtube.com/watch?v=ckT5-bRPo-E

Czy myślicie, że Škoda Parent Taxi przyjmie się wśród rodziców? Zapraszam do komentowania!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!