Strona główna Aktualności skROOT: Google zdobyło supermoc Thanosa z Marvela, z EMUI korzysta już prawie...

skROOT: Google zdobyło supermoc Thanosa z Marvela, z EMUI korzysta już prawie pół miliarda osób, nubia Red Magic 3 pojawiła się w Geekbenchu!

-

Zapraszam na kolejny skROOT. Dzisiaj pokażę Wam nowy „Easter Egg” w najpopularniejszej wyszukiwarce, Google i porozmawiamy o EMUI. Oprócz tego, pokażę Wam wyniki nadchodzącego smartfonu nubia Red Magic 3 w benchmarku Geekbench!

Google celebruje koniec sagi Avengers

Byliście już w kinie na „Avengers: Koniec gry”? Sam z chęcią za jakiś czas może wybiorę się na seans, choć wielkim fanem Marvela nie jestem. Google postanowiło dodać mały „Easter Egg” związany z tym filmem. O co dokładnie chodzi? Wpisujemy w wyszukiwarkę hasło „Thanos”, a następnie klikany rękawicę, która ukaże nam się po prawej stronie. Zresztą, pokażę Wam to.

Jak widzicie, po kliknięciu na Rękawicę Mocy, która kojarzona jest właśnie tą postacią z uniwersum Marvela, znikają wyniki wyszukiwania. Jeśli klikniemy ją raz jeszcze, wyniki pojawiają się ponownie. Takie właśnie moce miał ten przedmiot, broń, w zasadzie nie wiem jak to nazwać odpowiednio, w filmie. Przyznam, to dość ciekawy sposób promocji filmu.

Zobacz też: Komendy Asystenta Google – lista komend działających z asystentem głosowym

EMUI liczy już sobie prawie pół miliarda użytkowników

Huawei bez dwóch zdań odnosi ogromne sukcesy na rynku smartfonów. Giganci tacy jak chociażby Samsung dobrze wiedzą, że nie należy ignorować tego chińskiego producenta. Ich urządzenia działają pod kontrolą autorskiej nakładki systemowej EMUI. Warto też dodać, że korzysta z niej także ich submarka, Honor. Najnowszy raport oznajmia, iż z urządzeń działających z nakładką EMUI korzysta już ok. 470 miliona użytkowników!

emui

EMUI dostępne jest w 77 językach i w 216 państwach. To bardzo przyjemna dla oka nakładka, która aktualnie jest naprawdę nieźle zoptymalizowana. Owszem, zgodzę się, że kiedyś nie była najlepsza, ale aktualnie śmiało mogę ją postawić na drugim miejscu, gdzie u mnie króluje MIUI. Jest ona ciągle rozwijana i dostosowywana do najnowszych wymagań oraz trendów, np. otrzymała tryb GPU Turbo, co powinno zadowolić najbardziej wymagających graczy.

Zobacz też: Huawei dzieli się wynikami za pierwszy kwartał 2019 – są wzrosty

nubia Red Magic 3 figuruje w bazie Geekbench

Najnowszy smartfon dla graczy od nubii ma ujrzeć światło dzienne już jutro, 28 kwietnia. Ta prawdziwa bestia, wyposażona w Snapdragona 855 wraz z maksymalnie 12 GB RAM-u ma zapewnić graczom jak najlepszą rozgrywkę. Wszystko to m. in. dzięki zaawansowanemu układowi chłodzenia czy też gamie akcesoriów, które znane są już z jego poprzedników. Przedpremierowo znaleziono jego wyniki w popularnym benchmarku, Geekbench.

nubia geekbenchZobacz też: Nubia Red Magic to telefon nie tylko dla graczy, chociaż obudowa świeci

Widoczna tu wersja ma 8 GB pamięci operacyjnej. W teście jednego rdzenia wykręcił 3513 punktów, zaś w wielordzeniowym – 11309. Zapowiada się, że będzie to naprawdę piekielnie wydajny smartfon, dla którego nawet najbardziej wymagające gry nie będą stanowiły żadnego problemu. Wszystkim fanom gier mobilnych przypominam, już jutro, 28 kwietnia, będzie miała miejsce jego premiera, w centrum e-sportu RNG w Pekinie.

Co sądzicie o tym małym dodatku w wyszukiwarce Google? Jesteście fanami Marvela? Korzystacie ze smartfonu z nakładką EMUI? Jakie macie zdanie na jej temat? A może czekacie na nowy smartfon dla graczy, nubia Red Magic 3?

Źródła: Gizmochina, MySmartPrice

Grafika tytułowa pochodzi z filmu „Avengers: Wojna bez granic”

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej