Strona główna Aktualności Slimbook zapowiada swojego laptopa z Linuxem w bardzo dziwny sposób

Slimbook zapowiada swojego laptopa z Linuxem w bardzo dziwny sposób

-

Slimbook to hiszpańska firma produkująca laptopy z systemem typu Linux. Zazwyczaj są one projektowane pod niedawno opisywany na ROOTBLOG-u KDE Neon. Pomimo niewielkiego budżetu na reklamę, przedsiębiorstwo próbuje jakoś zdobyć zasięgi i zareklamować swoje produkty. Z tego też powodu przygotowali zapowiedź, która jest dosyć… dziwna.

Slimbook swoją zapowiedzią laptopa nawołuje do porzucenia produktów Apple

Nie oszukujmy się, o ile system KDE Neon zdobył jakąś tam popularność, tak laptopy od Slimbook są niszą. Firma jednak próbuje jakoś to zmienić. Do tego tematu można podejść na wiele sposobów, a jednym z nich z pewnością jest nawiązywanie do konkurencyjnych, o wiele popularniejszych produktów. Taką właśnie drogą poszła firma Slimbook.

Na swoim oficjalnym kanale na platformie Youtube przedsiębiorstwo udostępniło nagranie o długości 1 minuty i 18 sekund, gdzie około połowa to tak zwane bloopersy. Film pokazuje człowieka z maską pingwina, który najpierw projektuje grafikę jabłka (co ciekawe – pracuje na systemie Ubuntu ze środowiskiem graficznym Unity), następnie podchodzi do fizycznego jabłka i pobiera jego wymiary. Nagle bez większego powodu człowiek ten wyciąga kij bejsbolowy i uderza w owoc. Po tym niezbyt spodziewanym i potrzebnym wydarzeniu na ekranie pojawia się data 21 listopada 2019 roku (jest to przyszły czwartek). Warto sobie na koniec dodać, że tytuł tego filmu to hasztagi: #NoMoreFruit #ForgetTheFruit.

Ta dosyć dziwna forma reklamy jest oczywiście zapowiedzią ich najnowszego produktu, który, według narracji filmu, powinien zniszczyć konkurencję – w tym przypadku tą od Apple.

Warto przeczytać: KDE Neon – moje linuxowe odkrycie 2019 roku

Póki co niezbyt wiele wiemy na temat tego laptopa, jednak według strony producenta ma on być znacznie wydajniejszy od swoich poprzedników. Wyposażony będzie w sześciordzeniowy procesor (12 wątków) o maksymalnym taktowaniu 4,5 GHz, 15-calowy ekran, a obudowa ma mieć jedynie 16 milimetrów grubości i ważyć zaledwie 1,5 kilograma. Mało tego, bateria ma wystarczyć aż na 12 godzin pracy.

Udostępnione informacje na temat nowego produktu od Slimbook

Jak Wam się podoba taka forma zapowiedzi produktu? Dajcie znać w komentarzu!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej