Smart okulary Huawei i Gentle Monster debiutują w Europie

Smart okulary Huawei i Gentle Monster debiutują w Europie

Jakiś czas temu Huawei wprowadził na rynek inteligentne okulary przeciwsłoneczne, które powstały przy współpracy z firmą Gentle Monster Eyewear. Do tej pory urządzenie to było jednak dostępne jedynie w Państwie Środka, ale teraz sytuacja się zmieniła. Okulary właśnie debiutują we Włoszech!

Huawei x Gentle Monster

Inteligentne okulary chińskiego giganta nie należą do tanich sprzętów. Do wyboru będziemy mieć dwa modele i oba zostały wycenione w Europie na 399 euro czyli około 1710 zł. Co otrzymamy za tę cenę? Połączenie sił Huawei oraz Gentle Monster miało dać klientom coś co będzie złotym środkiem pomiędzy modą oraz najnowszą technologią. I to tak naprawdę się udało. Całość została wykonana z połączenia tworzywa wysokiej jakości oraz metalu (przeznaczonego przede wszystkim na zawiasy). Co ciekawe okulary te zostały wyposażone w praktycznie niezauważalny przycisk. Ten pozwala na odbieranie lub odrzucanie połączeń, sterowanie muzyką czy nawet wybudzenie asystenta głosowego.

Smart okulary Huawei i Gentle Monster debiutują w Europie

Sprzęt Huawei oraz Gentle Monster został wyposażony także w dwa niewielkie głośniki, które mają kierować dźwięk bezpośrednio do ucha użytkownika. Tym samym rozmowy czy muzykę mamy słyszeć tylko my, a nie wszyscy otaczający nas ludzie. Jednocześnie głośniki nie wyciszają całkowicie dźwięków otoczenia, a co za tym idzie korzystanie z okularów ma być możliwe w dosłownie każdej sytuacji. Urządzenie zostało wyposażone także w dwa mikrofony, które mają zapewnić wręcz idealną jakość rozmów.

Smart okulary Huawei i Gentle Monster debiutują w Europie

Zobacz także: Huawei Nova 5i doczeka się nowej wersji?

Nie zabrakło także certyfikatu wodoodporności IP67. Tym samym bez obaw możemy korzystać z okularów w deszczu. Całość działa dzięki baterii o pojemności 2200 mAh, którą naładujemy bezprzewodowo przy pomocy dedykowanej stacji. Ogniwo to ma zapewnić do 2,5 godzin ciągłego korzystania z inteligentnych funkcji. Oczywiście w trybie czuwania, czyli korzystając z urządzenia jak z normalnych okularów przeciwsłonecznych, czas ten będzie zdecydowanie dłuższy.

Co myślicie o okularach Huawei oraz Gentle Monster? Czy takie urządzenia mają waszym zdaniem sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Zamów okulary smart Huawei w świetnej cenie!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!