Smart poduszka Xiaomi zaprezentowana. Nowość ma zadbać o sen użytkownika

xiaomi poduszka 1

Xiaomi to nie tylko smartfony. Chiński gigant skupia się także na produkcji ogromnej ilości akcesoriów czy urządzeń, które każdy z nas używa na co dzień w swoim domu. Tym razem producent z Państwa Środka zaprezentował światu.. inteligentną poduszkę!

Poduszka z sztuczną inteligencją

Tak, dobrze przeczytaliście. Nowa poduszka firmy Xiaomi została wyposażona w specjalny moduł sztucznej inteligencji. Po co to komu? Chiński gigant wykorzystał AI do pomiaru i co najważniejsze analizy naszego snu. Poduszka mierzy czas snu, to czy śpimy snem głębokim czy też płytkim czy monitoruje fazy REM. Co więcej nowość producenta z Państwa Środka powiadomi nas także o tym, że temperatura naszego ciała jest zbyt wysoka, a co za tym idzie możliwe, że musimy zgłosić się do lekarza aby ten dobrał nam odpowiednie dla naszej choroby leki. Nie zabrakło także alarmu, który budzi użytkownika jedynie wibracjami. Rozwiązanie to ma mieć dwie zalety. Po pierwsze analizując nasz sen budzić nas w idealnym momencie, a po drugie brak jakichkolwiek dźwięków sprawi, że inni domownicy nadal będą mogli cieszyć się odpoczynkiem.

xiaomi poduszka

Jak przystało na Xiaomi przygotowano także specjalną aplikację. Po uruchomieniu jej i połączeniu się z poduszką przez Bluetooth jesteśmy w stanie podejrzeć wszystkie zebrane pomiary oraz dostosować ustawienia do swoich preferencji. Poduszka wykonana jest w całości z pianki z pamięcią kształtu. Pianka została tak wycięta by na dobre zakończyć problemy z rannymi bólami szyi. Całość pokryta jest miękkim i co najważniejsze wygodnym materiałem.

Zobacz też: To już dziewiąte urodziny Xiaomi. Oto jak rozwinęła się ta marka od swoich narodzin!

Inteligentna poduszka firmy Xiaomi na tę chwilę dostępna jest jedynie w Chinach na platformie crowdfoundingowej firmy. Sprzęt ten został wyceniony na 299 juanów (ok. 170 zł). Nie spodziewałbym się, że poduszka kiedykolwiek trafi do Europejskiej dystrybucji, a w tym i do naszego kraju. Jeśli jednak jesteście zainteresowani jej zakupem to zapewne już niedługo pojawi się w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do polski.

Co myślicie o nowości firmy Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji!

Zamów poduszkę Xiaomi za 80$ z kodem lowcychin23

Dodaj komentarz
Total
8
Share