Masz telefon LG? Odblokuj bootloader zanim będzie za późno

LG bootloader

Jak wiemy, LG wycofało się z produkcji smartfonów na dobre i raczej nic nie wskazuje na to, że gigant miałby do tego powrócić. Niestety, ten krok pociąga kolejne konsekwencje, czego przykładem jest zamkniecie wsparcia dla narzędzi deweloperskich. Użytkownicy smartfonów LG stracą możliwość odblokowania bootloadera.

Odblokuj bootloader w smartfonie LG już teraz, bo później będzie za późno

LG jeszcze w kwietniu ogłosiło rezygnację z działu mobilnego. Nadal jednak sporo użytkowników korzysta z ich urządzeń – wszak niegdyś LG było jednym z najpopularniejszych producentów smartfonów. Firma zaznaczyła jednak, że urządzenia dalej będą dostawać aktualizacje systemowe. Nikt jednak nie mówił o narzędziach deweloperskich. I tak jak mogliśmy się domyślić – te zostaną wyłączone.

Witryna LG Developer zostanie wyłączona 31 grudnia 2021 roku, czyli za niecały miesiąc. To też oznacza, że odblokowanie bootloadera w smartfonach LG będzie znacznie trudniejsze, bowiem to właśnie na tej stronie wygenerujemy do tego potrzebny klucz.

Masz telefon LG? Odblokuj bootloader zanim będzie za późno

Jeśli więc masz smartfon LG i chcesz mieć odblokowany bootloader, to lepiej pospiesz się i wykonaj tę czynność do końca 2021 roku. Po Nowym Roku czynność ta może być znacznie utrudniona – tym bardziej jeśli niezależnym deweloperom z XDA nie uda się odnaleźć jakiejś alternatywy. Dodatkowo metoda oficjalna jest znacznie bezpieczniejsza i łatwiejsza.

LG jeszcze pozwala na odblokowanie bootloadera w smartfonach takich jak:

  • Seria G od G4 do G8s,
  • Seria V od V10 do V60,
  • LG Velvet.

Źródło: XDA przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!