Smartfony z 2 GB RAM-u będą musiały działać pod kontrolą Androida Go

Smartfony z 2 GB RAM-u będą musiały działać pod kontrolą Androida Go

Android Go z założenia miał być systemem, który sprawdzi się na słabszych smartfonach, a jednocześnie zaoferuje użytkownikowi dostęp do wielu aplikacji czy nawet gier. Do tej pory rozwiązanie to było zalecane dla urządzeń posiadających 1 GB RAM-u lub mniej, ale w tym roku wszystko się zmieni. Czy jednak będzie to dobra zmiana?

2 GB RAM-u to za mało dla Androida

Do nowych informacji na temat Androida Go dotarli redaktorzy portalu XDA Developers. Według tych przecieków już w czwartym kwartale tego roku firma Google wyda specjalne zarządzenie, w którym zawarte będą wymagania dotyczące systemu z zielonym robocikiem. Amerykański gigant tym samym zmusi wszystkich producentów smartfonów do instalacji Androida Go na urządzeniach wyposażonych w 2 GB RAM-u lub mniej. Oczywiście dotyczy to tylko nowych telefonów, a co za tym idzie posiadacze sprzętów, które wcześniej trafiły na rynek i nadal korzystają z pełnego Androida nie mają się czym martwić.

Smartfony z 2 GB RAM-u będą musiały działać pod kontrolą Androida Go

I muszę przyznać, że decyzja Google wydaje się mieć sens. W dzisiejszych czasach standardem stały się 3 GB a nawet 4 GB RAM-u i to nawet w smartfonach z najniższej półki cenowej. 2 GB bardzo często nie wystarczają do płynnej pracy nawet wtedy, gdy chcemy wykorzystać telefon jedynie do wykonywania połączeń, wysyłania SMSów, przeglądania sieci oraz korzystaniu z podstawowych aplikacji.

Zobacz także: Planowanie pobierania w Google Chrome na Androida? Amerykański producent testuje nowe rozwiązanie!

To jednak nie jedyna zmiana. Google najprawdopodobniej zabroni producentom instalowanie zarówno samego Androida jak i Androida Go na sprzętach posiadających mniej niż 512 MB RAM-u. To oznacza, że budżetowce mogą oferować jeszcze lepszy niż do tej pory stosunek ceny do możliwości, a to powinno przypaść do gustu samych użytkownikom. Czy amerykański producent jeszcze czymś nas zaskoczy? Wszystko stanie się jasne w czwartym kwartale tego roku!

Co myślicie o decyzji Google? Korzystaliście kiedykolwiek ze smartfona z Android Go? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!