Smartfony z serii Huawei Mate 40 mogą otrzymać wyświetlacz 90 Hz

Smartfony z serii Huawei Mate 40 mogą otrzymać wyświetlacz 90 Hz
Huawei Mate 30 Pro

Już w październiku tego roku na rynek trafią Huawei Mate 40, Mate 40 Pro oraz najprawdopodobniej także Mate 40 Lite. Tym razem w sieci pojawiają się kolejne informacje na temat topowych modeli producenta z Państwa Środka. Smartfony te mają podbić serca najbardziej wymagających użytkowników!

Odświeżanie na poziomie 90 Hz zamiast 120 Hz?

Wcześniejsze plotki mówiły, że zarówno Huawei Mate 40 jak i Mate 40 Pro otrzymają wyświetlacz ze wsparciem odświeżania na poziomie 120 Hz. Według nowych przecieków smartfony te mają jednak otrzymać dokładnie ten sam ekran co zaprezentowany jakiś czas temu P40 Pro. Tym samym byłyby to wyświetlacze OLED o rozdzielczości 1200 x 2640 pikseli, wsparciu dla technologii HDR10 oraz odświeżaniu na poziomie 90 Hz. Nadal zagadką pozostaje kwestia przekątnej, ale jeśli faktycznie chiński producent będzie chciał wykorzystać w swoich nowościach dokładnie te same ekrany co w przypadku P40 Pro to będą mieć one przekątną 6,58 cala.

Co jeszcze wiemy na temat modeli oznaczonych jako Mate 40 oraz Mate 40 Pro? Sprzęty te będą napędzane przez Kirina 1000 (lub Kirina 1020, ponieważ nazwa nadal nie została oficjalnie potwierdzona przez producenta). Procesor ten będzie pierwszą w androidowym świecie jednostką wykonaną w procesie 5 nm. Technologia ta ma zapewnić zarówno zauważalnie lepszą wydajność jak i znacząco poprawić czas pracy na jednym ładowaniu.

Zobacz także: Przyszłoroczne flagowce mogą być jeszcze droższe. Wszystko za sprawą Snapdragona 875

Cała reszta specyfikacji Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro pozostaje tak naprawdę tajemnicą. Oczywiście gigant z Państwa Środka będzie chciał zrobić wszystko, aby po raz kolejny zaskoczyć świat niesamowitą jakością zdjęć i to zarówno w dzień jak i w nocy. Całość będzie zapewne działać w oparciu o Huawei Mobile Services, ale tak naprawdę myślę, że większość użytkowników zdążyła się już do tego przyzwyczaić. Sama premiera najprawdopodobniej odbędzie się już w październiku, a w najbliższym czasie powinniśmy poznać więcej informacji na temat tych urządzeń.

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate 30 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro? Czego oczekujecie po tych urządzeniach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!