Smartfony z serii Realme 5 zadebiutują 20 sierpnia

Smartfony z serii Realme 5 zadebiutują 20 sierpnia

Submarka OPPO właśnie zapowiedziała premierę nie jednego, a całej serii nowych urządzeń. Smartfony z rodziny Realme 5 pojawią się oczywiście w pierwszej kolejności w Indiach, ponieważ to właśnie na tamtejszym rynku skupia się chiński producent. 

Premiera już 20 sierpnia

Do oficjalnej prezentacji Realme 5 i Realme 5 Pro pozostało zaledwie 8 dni. I prawdę mówiąc informacja o premierze tej serii mogła bardzo mocno zaskoczyć fanów marki. Do tej pory wszystko wskazywało na to, że modele te pojawią się na rynku dopiero pod koniec października tego roku. To właśnie wtedy Realme ma zaprezentować światu swój pierwszy smartfon wykorzystujący matrycę Samsung ISOCELL Bright GW1 o rozdzielczości aż 64 Mpix. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły o tym, że to właśnie Realme 5 Pro otrzyma tę matrycę, ale teraz możemy być wręcz pewni, że tak się nie stanie.

Na pleckach obu nadchodzących modeli producenta z Państwa Środka mamy znaleźć aż cztery aparaty. Głównym będzie bez wątpienia 48-megapikselowe oczko (nadal nie wiemy czy Realme postawi na matrycę Sony czy Samsunga), a dodatkowymi obiektyw superszerokokątny o kącie widzenia 119 stopni, obiektyw odpowiedzialny za rozmycie tła w trybie portretowym oraz aparat do zdjęć makro pozwalający na wykonanie fotografii z odległości zaledwie 4 cm.

Zobacz także: Realme X w wersji Spider Man: Far From Home debiutuje w Chinach

I to tak naprawdę wszystko co wiemy na temat nadchodzących smartfonów submarki OPPO. Bez wątpienia będą to mocniejsze średniaki, a nie flagowce z prawdziwego zdarzenia, ale w Indiach topowe telefony nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Jednocześnie Realme już niejednokrotnie udowadniało światu, że jest w stanie stworzyć naprawdę niezły sprzęt w dobrej cenie. Czy tak będzie i w tym przypadku? Miejmy nadzieję, że tak!

Co myślicie o smartfonach Realme? Czekacie na premierę nowych telefonów submarki OPPO? A może chcielibyście by modele te pojawiły się w europejskiej dystrybucji? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!