Smartfony z serii Redmi Note 10 coraz bliżej!

redmi note 9 pro obudowa pod kątem

Smartfony z serii Redmi Note to jedne z najlepiej sprzedających się średniopółkowców, a przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Szczególnie dużą popularnością cieszą się Redmi Note 8 Pro oraz Redmi Note 9 Pro – jego następca. Już niedługo powinny zadebiutować smartfony, które będą przedstawicielami serii Redmi Note 10!

Czy Xiaomi chce wysłuchać społeczności?

Lu Weibing, wiceprezes Xiaomi i CEO Redmi, za pośrednictwem portalu Weibo, opublikował ważną dla fanów tej marki informację. Zadał on pytanie, czego oczekują oni od serii Redmi Note 10. To jednoznacznie daje nam do zrozumienia, że prace nad tymi smartfonami już trwają. Czyżbyśmy faktycznie my, jako społeczność, mogli mieć wpływ na to, co będą one oferować? Szczerze? Średnio mi się chce w to wierzyć, bardziej traktowałbym to jako powolną zapowiedź premiery tych urządzeń. Kiedy to wydarzenie może mieć miejsce? Myślę, że na przełomie 1 i 2 kwartału tego roku możemy spodziewać się tego. Jednakże, niektóre plotki mówią o tym, że to może mieć miejsce już za miesiąc. Osobiście jednak podchodziłbym do tego mocno sceptycznie.

Smartfony z serii Redmi Note 10 coraz bliżej!

Warto przeczytać: Xiaomi zaprezentowało dwa smartfony: Redmi 9T oraz Redmi Note 9T 5G

Czego możemy spodziewać się pod kątem specyfikacji? Mówi się o tym, że podstawowa wersja Redmi Note 10 napędzana będzie jednostką Qualcomm Snapdragon 750G. W przypadku Redmi Note 10 Pro, jest szansa na to, że w środku znajdziemy układ MediaTek Dimensity 1100. Natomiast to jednej i do drugiej informacji należy podchodzić jak do domysłów. Zapewne będą one współpracować z 4 lub 6 GB RAM-u. To takie optymalne połączenie w średniobudżetowych smartonach. Jeśli zaś chodzi o aparaty, główna matryca, spośród zapewne czterech aparatów, będzie miała rozdzielczość 48 Mpix w podstawowej wersji i 64 Mpix w wersji Pro. Jednakże, zapewne już niedługo pojawią się konkretniejsze informacje na temat serii smartfonów Redmi Note 10. Na razie to są tylko domysły fanów marki.

Czekacie na nowe smartfony z serii Redmi Note 10?
Jak myślicie, czego należy się spodziewać?

Na grafice tytułowej widzicie Redmi Note 9 Pro,
sprawdźcie jego recenzję TUTAJ!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!