W tym roku na pewno nie zobaczymy smartwatcha Google

W tym roku na pewno nie zobaczymy smartwatcha Google

Wiele osób liczyło od dawna na to, że Google zaprezentuje swoje smartwatche. Ludzie myśleli, że pojawią się być może już niedługo wraz z nowymi smartfonami z serii Pixel, jako odpowiedź na Apple Watch 5. Tymczasem dowiadujemy się, że Google w tym roku na pewno nie zamierza na pokazać takiego sprzętu.

Rok 2019 kolejnym rokiem bez smartwachów Google

Plotki na temat rzekomej premiery tych urządzeń sięgają aż 2016 roku. Na konferencji “Made by Google“, która odbyła się 4 października tamtego roku, producent nawet słowem nie wspomniał nic na ich temat. Podobno Rick Osterloh w ostatnim momencie przesunął ich premierę, na co wpłynęło kilka czynników. Jednym z nich miał być design, który odbiegał od wytycznych stosowanych przy projektowaniu innych urządzeń Google. Kolejnym powodem miały być problemy z synchronizacją tych smartwatchów ze smartfonami Pixel. Taki problem skutecznie zepsułby dobrą renomę ich urządzeń, a tego nie chcieli.

Pixel Watch
Tak miały wyglądać smartwatche Pixel Watch

Warto przeczytać: Od teraz Manjaro to nie tylko dystrybucja Linuxa, ale również firma

Warto wspomnieć, że wygląd ten wykorzystało LG przy swoich smartwatchach Watch Style oraz Watch Sport. Tak więc koniec końców, trafiły one na rynek, ale są w ofercie innego producenta. W tym roku, mimo upłynięcia już kilku lat, również nie zobaczymy smart zegarków Google, choć ludzie myśleli, że ujrzą światło dzienne razem z Pixel 4 oraz Pixel 4XL. Szkoda, bo z wielką chęcią zobaczyłbym je. Bardzo podobają mi się ich smartfony oraz pozostałe produkt. Podoba mi się ta stylistyka i sądzę, że smartwatche tego amerykańskiego giganta mogłyby cieszyć się dużym zainteresowaniem. Nie wiem dlaczego mimo upływu takiego odstępu czasu, Google nie zdecydowało się na wprowadzenie ich do swojej oferty. Przez te trzy lata mogliby spokojnie je dopracować do tego stopnia, by byli zadowoleni z tego, co stworzyli. No ale cóż, nam, konsumentom, niestety, nic do tego. To oni decydują o tym, a nie my…

A Wy, chcielibyście zobaczyć smartwatche od Google? 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!