Dzięki Polakowi smartwatche Samsung mają nową możliwość!

galaxy gear sport

Myślę, że na pewno wśród Was jest ktoś, kto posiada smartwatch marki Samsung. Brakowało Wam kiedyś Asystenta Google na tym urządzeniu? Jeśli tak, to dzięki naszemu rodakowi właśnie uległo to zmianie!

Od teraz możecie korzystać z Asystenta Google na smartwatchu Koreańczyków!

Asystent Google jest moim zdaniem bardzo użyteczną rzeczą. Umożliwia mi uruchamianie głosowe różnych funkcji i aplikacji na smartfonie podczas jazdy samochodem. Z jego pomocą też włączam moją lampkę biurkową, ponieważ używam w niej inteligentnej żarówki Xiaomi. Ten asystent głosowy dał nam naprawdę wiele możliwości.

Asystent GoogleZobacz też: Komendy Asystenta Google – lista komend działających z asystentem głosowym

Bardzo możliwe, że posiadacze smartwatchów Samsung niekiedy odczuli jego brak na swoich urządzeniach. Teraz jednak ulegnie to zmianie. O co chodzi? Nasz rodak, Kamil Kierski opublikował aplikację, która umożliwi nam korzystanie z niego na smartwatchach wcześniej wspomnianej marki. No, nie do końca, bo tak naprawdę, to łączy się ona z aplikacją na smartfonie i przekazuje polecenia. Wciąż jednak polecenia, w takim przypadku, wydajemy mówiąc do zegarka, a nie telefonu, prawda? Jak to zrobić? Wystarczy pobrać aplikację GAssist.Net z Galaxy Store na smartwatch, a także na smartfon, tym razem za pośrednictwem Sklepu Play. Należy wtedy postępować według instrukcji w aplikacji, a gdy już wszystko zrobimy, to powinniśmy móc się cieszyć nową funkcją na naszym smartwatchu.

gassist

Warto przeczytać: Huawei w tym roku ma sprzedać 270 milionów smartfonów

Miło widzieć, gdy Polacy tworzą takie projekty, z których funkcjonalności może skorzystać cały świat. Wierzę w to, że aplikacja ta będzie ciągle rozwijana, że będą pojawiać się nowe funkcje. Jeśli tak będzie w rzeczywistości, to z pewnością odniesie ona spory, naprawdę spory sukces. Kto wie, być może uda się kiedyś sprawić, by nie było konieczne połączenie ze smartfonem.

Pomocne linki:

Posiadacie któryś ze smartwatchów Samsunga? Zamierzacie przetestować działanie GAssist? A może już to zrobiliście?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!