Smutna wiadomość dla osób aktywnych fizycznie – Endomondo znika z rynku!

Endomondo

Jedną z najpopularniejszych form ćwiczeń, przynajmniej z moich obserwacji tak wnioskuję, jest bieganie. Co prawda, teraz, podczas pandemii, to nie jest zbyt dobra forma aktywności. Bieganie w maseczce jest niesamowicie uciążliwe, a to przez utrudnione oddychanie. Często osoby te do monitorowania swojej trasy używały aplikacji Endomondo. Niestety, to już jej koniec…

Endomondo znika z końcem tego roku

Endomondo to jedna z popularniejszych apek dla osób aktywnych fizycznie, głównie biegaczy. Pozwalała ona im monitorować ich trening, dzięki czemu mogli chociażby łatwo obserwować swój postęp. Firma Under Armour, właściciel Endomondo, przekazał informację, że wraz z końcem tego roku, tj. 31 grudnia 2020 r., aplikacja ta będzie wygaszona. Zniknie ona ze sklepów oraz przestanie być wspierana pod każdym kątem. Dane użytkowników z kolei zostaną usunięte na koniec marca przyszłego roku.

Endomondo

Warto przeczytać: Nowa wersja PlayStation App już dostępna!

Jednakże, nic straconego. Możemy w bardzo prosty sposób pobrać swoje dane lub też je przenieść do innej aplikacji. Jeśli chcemy je pobrać, wystarczy w ustawieniach Endomondo wejść do zakładki Prywatność, a tam po wybraniu opcji pobrania informacji, otrzymamy je na naszego maila. Z kolei jeśli chcemy przenieść dane, wystarczy w ustawieniach przejść do zakładki Connect i wybrać aplikację, do której chcemy przenieść swoje informacje. Firma Under Armour sugeruje, by zacząć korzystać z ich drugiej aplikacji MapMyRun. Przy okazji, zachęcają do skorzystania z 3-miesięcznego, darmowego abonamentu premium. A co z ludźmi, którzy mieli wykupione pakiet premium? Właściciel ogłosił, że za miesiąc, 30 listopada, pakiety zostaną anulowane, a niewykorzystane środki wrócą na konta. Z jednej strony, trochę szkoda, bowiem, o ile sam kompletnie nie mam z nią nic wspólnego, to wiem, że bardzo dużo osób korzysta z tej apki. Z drugiej zaś bardzo podoba mi się to, że producent zadbał o to, by użytkownicy nie zostali na lodzie.

Korzystacie z Endomondo? Jeśli tak, to na jaką aplikację się przeniesiecie teraz?
Zamierzacie przetestować promowane przez Under Armour MapMyRun?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!