Strona główna Aktualności Snapdragon 855 oficjalnie! Ten układ napędzi telefony 5G w przyszłym roku

Snapdragon 855 oficjalnie! Ten układ napędzi telefony 5G w przyszłym roku

-

Qualcomm, podczas Snapdragon Technology Summit na Hawajach, zaprezentował swój nowy procesor, który trafi do większości przyszłorocznych flagowców. Przyjrzyjmy mu się bliżej!

Plotki stały się faktem

Wczoraj wieczorem w sieci pojawiły się przecieki, które dostarczyły nam przedpremierowo praktycznie całą specyfikację Snapdragona 855. I tak jak niejednokrotnie się zdarzało, że plotki nie odnajdywały odzwierciedlenia w rzeczywistości, tak tym razem sprawdziły się w stu procentach. Nowa jednostka Qualcomma, za sprawą modemu Snapdragon X50, będzie w stanie korzystać z sieci 5G, która ma już w przyszłym roku pojawić się w niektórych krajach. Nowa infrastruktura ma zapewnić jeszcze lepszy zasięg oraz szybszy zarówno pobieranie jak i udostępnianie plików.

qualcomm snapdragon

Amerykański gigant nie zdradził światu z jakich rdzeni będzie się składać ich nowa jednostka. Najprawdopodobniej i tutaj plotki okażą się faktem. Tym samym Snapdragon 855 ma posiadać osiem rdzeni, które zostały podzielone na trzy klastry. Pierwsze cztery rdzenie, o taktowaniu do 1,8 GHz, to rdzenie energooszczędne, kolejne trzy to wysoko wydajne o taktowaniu do 2,42 GHz. Ostatnim będzie superwydajny rdzeń o taktowaniu 2,84 GHz, który będzie włączany tylko wtedy gdy smartfon będzie potrzebować zdecydowanie większej mocy obliczeniowej. Całość będzie wspierana przez grafikę Adreno 640.

Kolejną nowością będzie Snapdragon Elite Gaming. Funkcja ta ma zapewnić jeszcze większość wydajność w grach, a co za tym idzie urządzenia wyposażone w Qualcomm Snapdragona 855 mają być, jeśli tylko pojawią się nowe i bardziej wymagające produkcje, prawdziwymi przenośnymi konsolami. Oczywiście nie zabrakło zapewnień o poprawie jakości zdjęć czy filmów. Fotografia mobilna ma zostać przeniesiona na zupełnie inny poziom, a granica pomiędzy smartfonami a aparatami ma zostać całkowicie zatarta. I trzeba przyznać, że na papierze nowy Snapdragon wygląda wręcz rewelacyjnie. Pytanie jak nowość Qualcomma poradzi sobie w rzeczywistości. Oczywiście dużo zależy od samych producentów i ich nakładek oraz optymalizacji, ale wszystko wskazuje na to, że amerykański gigant po raz kolejny stworzył procesor będący prawdziwym królem wydajności.

Czekacie na pierwsze urządzenia z Qualcomm Snapdragonem 855? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej