Snapdragon 855 Plus potwierdzony m.in. w ASUS ROG Phone II

Snapdragon 855

Napływają do nas naprawdę gorące informacje. Dotyczą one tytułowego procesora, jakim jest Snapdragon 855 Plus. Jak wiadomo, będzie on szybszy, bardziej wydajny i zaoferuje lepsze osiągi graficzne – wszystko to względem jego poprzednika, SD855. Procesor sam w sobie aż tylu emocji nie wzbudzi, ale jeśli powiem, że ASUS ROG Phone II, Redmi i Realme prawdopodobnie jeszcze w tym roku zaprezentują nam smartfony z tym procesorem, to brzmi to lepiej.

Pierwsze miejsce dla ASUSa

Zgadza się, pierwszym smartfonem, który korzystać ma z procesora Snapdragon 855 Plus będzie ASUS ROG Phone II. Wiemy już, że jego premiera nastąpić ma w drugiej połowie tego roku, więc już bliżej niż dalej. Zapowiada się dość ciekawy okres pod tym względem, bowiem wielu producentów zapowiada wykorzystanie tego procesora. Czas na SD855 chyba błyskawicznie minął, zatem czas skupić się na wersji z plusem.

Pojawiają się nawet pierwsze zdjęcia, zarówno telefonu jak i wyników w benchamarkach. Zwróćcie uwagę, na ilość pamięci w nim – ASUS ROG Phone II może mieć aż 12 GB RAM. Możecie sami ocenić, jak to wygląda:

Kto drugi, kto trzeci?

Chwilę po oficjalnej premierze procesora, prezes Redmi, Lu Weibing opublikował post na Weibo. Znalazły się na nim informacje o tym, że Redmi jeszcze w tym roku zaprezentuje smartfon z tymże procesorem. Możecie kojarzyć, że tuż po tym wybuchła lawina plotek, które łączą najnowszy procesor z Xiaomi Mi MIX 4. Nie można tego wykluczać, jednak trzeba również wziąć pod uwagę, że tańszy “flagowiec” również może nas nim kusić. Prezes Redmi informował również o tym, następny flagowiec będzie miał podczerwień czy dwa głośniki.

Redmi Snapdragon 855

W jaki sposób można odebrać przywitanie nowego procesora? Okazuje się, że Realme rozbudziło wyobraźnie fanów. Niby koncentrują jedynie na tanich smartfonach, które raczej mogą jedynie pomarzyć o najmocniejszych procesorach. Tym razem może się to zmienić, jeśli producent chciał nam lekko zasugerować procesor w nowym modelu Realme.

Warto przeczytać: Redmi K20 w wersji Avangers!

Realme Snapdragon 855

Jeśli wierzyć plotkom z maja, to Realme X Pro może być mocnym smartfonem. Mówi się o 6/8 GB pamięci RAM i omawianym procesorze Snapdragon 855 Plus. Jeśli tak by było, a do tego wycena na poziomie 2599 juanów (1435 zł) się potwierdzi, to nie jeden producent może się zacząć obawiać sprzedaży. Wiadomo, że póki nie ma nic bardziej oficjalnie, to nie ma się co napalać, że tak się stanie. Pożyjemy, zobaczymy, jednak plotki mogą nastrajać raczej pozytywnie.

Czekacie na nowy procesor?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!