Snapdragon 895 nie będzie najlepszym flagowym procesorem dla androidów…

snapdragon 865
Qualcomm Snapdragon 865

Myślę, że do tej pory kupujący flagowy smartfon, jeśli miał być on z Androidem, raczej kierowali się w stronę procesorów Qualcomma. HiSilicon Kirin właściwie wypadł już z gry, a MediaTek powoli do niej wraca ze swoimi układami Dimensity (sam czekam, aż trafi w moje ręce telefon z flagowym MediaTekiem). Exynosy miewały swoje lepsze i gorsze momenty, jednak aktualnie są uważane za gorsze od Snapdragonów, a w dodatku przegrzewające się. Teraz jednak sytuacja może się zmienić i to Samsung stanie się najbardziej pożądanym procesorem na rynku.

Exynos 2200 może okazać się lepszy niż Snapdragon 895

Już w ubiegłych miesiącach przyszły do nas wieści, że Samsung zamierza znacząco ulepszyć platformę Exynos. Rozpoczęto współpracę z AMD, a także zapowiedziano, że procesory będą posiadać technologię ray tracingu. Spodziewamy się także, że Samsung pracuje nad rywalem dla chipu Apple M1.

Nowy Exynos 2200 pojawił sie niedawno w teście 3DMark Wild Life. Osiągnął tam 8134 punkty, czyli znacznie więcej niż Snapdragon 888, ale wynik ten może także być wyższy niż osiągi przyszłego Snadragona 895(jeśli taką otrzyma nazwę).

Według leakstera @TheGalox Exynos 2200 ma być procesorem, który prześcignie w wydajności obliczeniowej oraz przetwarzaniu graficznym swojego bezpośredniego rywala, Qualcomm Snapdragona. Co więcej z tweeta dowiadujemy się, że Samsung Exynos 2200 będzie lepszy pod względem GPU nawet od Apple A15 Bionic. Mimo to jednak pod względem samego CPU szybszy będzie układ Apple.

Źródło: gsmarena.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!