Strona główna Aktualności Solectric prezentuje gamę robotów edukacyjnych, najnowszą kamerę Insta360 oraz projektory XGIMI

Solectric prezentuje gamę robotów edukacyjnych, najnowszą kamerę Insta360 oraz projektory XGIMI

-

Na targach IFA 2019 w Berlinie firma Solectric GMBH Polska, będąca dystrybutorem innowacyjnych produktów konsumenckich i przemysłowych, prezentuje kilka nowości. Wśród nich znajdziemy robota edukacyjnego DJI, kamerę sportową Insta360 i wysokiej jakości projektory XGIMI MoGo Pro, H3 oraz H4.

DJI RoboMaster S1

Roboty edukacyjne to temat wyjątkowo ciekawy. Tego typu sprzęty mają rozbudzić kreatywność ucznia i maksymalnie wykorzystać jego potencjał. Teraz Solectric wprowadza na rynek robota RoboMaster S1, który został stworzony przez lidera w branży bezzałogowców czyli firmę DJI. Sprzęt ten pozwala zgłębiać tajniki matematyki, fizyki czy programowania. I to wszystko przez wciągające gry i inteligentne tryby.

RoboMaster S1 posiada 46 konfigurowalnych komponentów, a w tym 7 silników, 6 czujników wykrywających uderzenia, 7 czujników podczerwieni, kamerę, mikrofon, głośnik, 2 żyroskopy oraz 21 świateł LED. Ponadto, 6 portów PWM umożliwia podłączenie dodatkowych akcesoriów. Programowanie robota DJI odbywa się w języku Python oraz Scratch.

Zobacz także: Recenzja XGIMI H1 – dobry projektor z porządnym nagłośnieniem?

Seria programowalnych robotów Abilix Krypton

Na rynek trafia także cała seria programowalnych klocków, które możemy wybrać w zależności od stopnia zaawansowania dziecka w programowaniu. Podstawowa wersja Abilix Drag&Drop to proste i intuicyjne przeciąganie i przestawianie kafelków z komendami. Na dzieci w wieku szkolnym czeka Abilix Scratch oraz Abilix Flow-Chart. W przypadku najbardziej zaawansowanych robotów edukacyjnych uczniowie będą pisać w języku C. Dla starszych dzieci przygotowano aż pięć robotów Krypton, z których można w rzeczywistości zbudować nawet 50 konstrukcji. Ceny prezentują się następująco:

  • Krypton 0 – 499 zł
  • Krypton 2 – 899 zł
  • Krypton 4 – 1499 zł
  • Krypton 6 – 2199 zł
  • Krypton 8 – 2999 zł

Krypton 8

Warto przeczytać: Abilix Krypton 0 – test klocków, które uczą podstaw algorytmów

Kamera sportowa Insta360

Insta360 to najmniejsza kamerką ze stabilizacją na świecie. Sprzęt ten mierzy zaledwie 50 mm długości i waży 18,3 grama. Specjalny klips magnetyczny umożliwia przypięcie urządzenia do ubrań czy zamocowanie do metalowych powierzchni, co sprawia, że Insta360 można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Kamera spełnia normę wodoodporności IPX4. Urządzenie pozwala na nagrywanie filmów o długości do 30 sekund w rozdzielczości 1080p. Na pełnym ładowaniu będziemy w stanie nagrać do 200 takich krótkich klipów. Cena? W Polsce sprzedaż już ruszyła i za Insta360 trzeba zapłacić 1099 zł.

Projektory XGIMI

Solectric na targi IFA przywiozło aż trzy projektory XGIMI o nazwach Z4, H3 oraz MoGo Pro. Bez wątpienia to jednak ten ostatni jest urządzeniem najciekawszym. Jest to projektor, który może pełnić rolę zarówno domowego jak i mobilnego. W obudowie zostały ukryte także głośniki (powstały we współpracy z Harman/Kordon). Oczywiście nie mogło zabraknąć przeglądarki internetowej oraz takich aplikacji jak Netflix czy YouTube. Bez wątpienia XGIMI MoGo Pro może wielu osobom przypaść do gustu!

 

Co myślicie o produktach zaprezentowanych przez Solectric na targach IFA 2019 w Berlinie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej