Sonos Roam – nowy, bezprzewodowy głośnik dla każdego!

Sonos Roam - nowy, bezprzewodowy głośnik dla każdego!

Sonos to firma znana z produkcji i sprzedaży domowego sprzętu audio (inteligentne głośniki, soundbary i tym podobne). Dzisiaj, do przedsprzedaży trafia najnowszy głośnik – tym razem nie stacjonarny, a przenośny. Oto Sonos Roam, czyli początek serii, która z pewnością zostanie z nami na dłużej.

Pierwszy … może i najlepszy?

Plan, jaki chce wdrożyć Sonos jest oczywisty – rozwinąć swoje portfolio produktów i wkraść się na rynek przenośnych głośników, zabierając tym samym sprzedaż innym gigantom (przykładowo JBL). Wykorzystując swoje doświadczenie w segmencie audio, z pewnością przygotują solidny i godny polecenia sprzęt. Ma on jednak znaczną przewagę nad wcześniej wymienionymi! Będzie mógł być wykorzystywany jako mobilny sprzęt audio, a wracając do domu jako stacjonarny głośnik. Jak to jest możliwe? Już tłumaczę!

Dzięki zastosowaniu technologii WI-FI jak i Bluetooth jednoczenie, sprzęt będzie mógł wkupić się w nasze środowisko domowego audio. W obrębie sieci odtworzymy muzykę na pojedynczym, lub całym systemie producenta (włączając w to najnowszego Roam’a). Gdy postanowimy wybrać się poza domowe otoczenie, wystarczy zabrać głośnik i słuchać wybranych przez nas piosenek poprzez połączenie Bluetooth. Proste a za razem pomysłowe – i wszystko z poziomu przeznaczonej do tego aplikacji! Do tego, Roam obsłuży dwóch asystentów głosowych – Amazon Alexa i Google Assistant.

Sonos Roam - nowy, bezprzewodowy głośnik dla każdego!

Certyfikat IP67 zagwarantuje nam odporność na wodę oraz kurz, dzikie czemu nie straszne będą mu zewnętrzne warunki. Akumulator zapewni do 10 godzin nieprzerwanej pracy i do 10 dni pracy w trybie uśpionym. To również bardzo dobry wynik w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Naładujemy go poprzez kabel USB-C, lub dowolną ładowarkę indukcyjną z certyfikatem Qi. Jak wyglądają wymiary i waga? To jedyne (168 x 62 x 60 mm) i niska masa (430g).

Roam dostępny będzie w kolorach Lunar White (białym) i Shadow Black (czarnym). Obie wersje dzięki swojemu minimalistycznemu wyglądowi, wpasują się w różne rodzaje wnętrz. Ogumowane nóżki i podstawa urządzenia, ochronią sprzęt przed uszkodzeniami podczas ewentualnych upadków. Jako ciekawostkę dodam, że opakowanie urządzenia wykonano w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu, bez użycia plastiku i z ograniczoną ilością tuszu.

Roam to kompaktowy głośnik, który prezentuje się naprawdę obiecująco. Najnowszy sprzęt firmy Sonos, zamówić będziemy mogli od dziś (to jest 09.03.21 r.) na Sonos.com w przedsprzedaży w cenie 799zł. Oficjalnie na półkach sklepowych pojawi się dwudziestego kwietnia. Jaki okaże się finalny produkt? Z pewnością chętnie to sprawdzimy!

A Wy? Korzystacie z głośników bezprzewodowych? Jak zapatrujecie się na Roam’a? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!