Sonos tworzy słuchawki z nowym standardem Bluetooth

Sonos tworzy słuchawki z nowym standardem Bluetooth

Firma Sonos wykupiła T2 Software, start-up, który pracował nad wdrożeniem zupełnie nowego standardu komunikacji Bluetooth LE Audio przy wykorzystaniu kodeku LC3.

Rewolucja w Bluetooth?

Pogłoski o tym, że Sonos może pracować nad własną linią słuchawek bezprzewodowych, krążyły już od jakiegoś czasu. Przypuszczenia te podsycił wiceprezydent firmy, umieszczając dużo mówiący wpis na swoim profilu LinkedIn, w którym poinformował, że Sonos poszukuje obecnie agencji reklamowej, która pozwoli im na wprowadzenie zupełnie świeżego produktu skierowanego dla nowego rodzaju klientów. Informacja o zakupie T2 Software zdaje się zatem potwierdzać pogłoski.

microsoft surface headphones 2
Słuchawki Microsoft Surface Headphones 2

Czym jest LC3?

Dlaczego LC3 jest tak istotnym czynnikiem w całej sprawie? Największym problemem w obecnych słuchawkach bezprzewodowych jest bateria, która musi być relatywnie duża, aby zapewnić odpowiednią jakość dźwięku. Sprawia to spory problem w momencie, kiedy używamy słuchawek przez dłuższy czas. LC3 ma sprawić, że moc potrzebna do generowania dźwięku będzie niższa, a co za tym idzie, słuchawki staną się bardziej wygodne. Jeśli jesteście ciekawi, jak brzmi różnica pomiędzy klasycznym dźwiękiem, a tym opartym na technologii LC3, możecie sami się o tym przekonać na TEJ stronie.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!