Sonos uruchamia własną usługę streamingu radia

Sonos uruchamia własną usługę streamingu radia

Według danych firmy Sonos aż połowa czasu korzystania z systemu jest poświęcana przez użytkowników właśnie na słuchanie radia. Z tego też powodu firma postanowiła stworzyć zupełnie nowy sposób pozwalający na okrywanie nowych stacji radiowych oraz muzyki czy artystów, o których nie słyszeliśmy wcześniej.

Sonos Radio już dostępne!

Tak naprawdę nowa usługa firmy Sonos już ruszyła i jest ona dostępna po zainstalowaniu najnowszej wersji aplikacji mobilnej. Do ponad 100 serwisów streamingowych, z których możemy korzystać z systemach amerykańskiego producenta dołącza teraz Sonos Radio. Usługa ta tak naprawdę łączy w sobie zarówno muzykę, wiadomości, informacje sportowe jak i treści przygotowane przygotowane przez samą firmę. Do wyboru będziemy mieć ponad 60000 stacji radiowych z całego świata, a z czasem mają pojawiać się nowi partnerzy. Jednak, przynajmniej moim zdaniem, najciekawszą kwestią mogą okazać się treści własne przygotowane przez firmę Sonos.

Zawsze staraliśmy się ułatwić naszym użytkownikom odkrywanie zalet serwisów streamingowych. Tworzymy produkty premium o nie tylko świetnym brzmieniu, ale dające również wolność w wyborze usług – tłumaczy Patrick Spence, dyrektor generalny Sonos. – Sonos Radio w prosty i elegancki sposób łączy strumieniowanie stacji radiowych z dostępem do oryginalnych, wyselekcjonowanych treści. To jednak dopiero początek. Stale pracujemy nad rozwiązaniami, które zapewnią użytkownikom jeszcze lepsze doświadczenia i dadzą naszym partnerom szansę na wyróżnienie swoich najlepszych materiałów.

Zacznijmy od Sonos Sound System. Jest to stacja radiowa całkowicie wolna od reklam, w której mają pojawiać się zarówno nowe jak i te dobrze znane utwory. Nie zabraknie także występu artystów oraz komentarzy zza kulis muzycznego świata. Całość realizowana jest w specjalnym studiu we flagowym sklepie Sonos w Nowym Jorku. Kolejną nowością są stacje artystów. Na start własną stację z wyselekcjonowaną przez siebie muzykę uruchamia lider zespołu Radiohead czyli Thom Yorke. W najbliższej przyszłości własne stację także uruchomią Brittany Howard z Alabama Shakes oraz David Byrnes z Talking Heads. Ostatnią z nowości jest Sonos Station czyli ponad 30 stacji ze starannie wybraną muzyką na podstawie najpopularniejszych wyborów użytkowników systemu.

Zobacz także: Głośnik, który skradł moje serce czyli Sonos Move [RECENZJA]

Oryginalne treści tworzone przez amerykańskiego producenta będą dostępne już dziś, ale jedynie w wybranych krajach. W niedalekiej przyszłości usługa ta powinna zostać rozwinięta także w naszym kraju. Niemniej jednak już dziś wszyscy posiadacze głośników Sonos mogą przetestować jak działa Sonos Radio z wykorzystaniem stacji radiowych z całego świata!

Co myślicie o nowej usłudze stworzonej przez Sonos? Słuchacie na co dzień jakiś stacji radiowych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!