Sony chce mieć swojego Game Passa. Pojawiły się ważne przecieki

playstation sony

Xbox Game Pass okazuje się być tak ogromnym sukcesem, że Sony również stworzy podobną subskrypcję. Jej nazwa kodowa to Spartacus.

Game Pass od Sony

Xbox Game Pass to naprawdę przyjemna sprawa. W zasadzie jest to obowiązkowa subskrypcja przy posiadaniu konsoli Xbox, tym bardziej jeśli to Series S. Wszystko za sprawą dostępu do ogromnej biblioteki gier, w tym wiele tytułów dostajemy na premierę. Chociażby tak było z Psychonauts 2 czy Forza Horizon 5. Dlatego po prostu Game Pass się opłaca – zarówno klientom, jak i Microsoftowi.

Łatwo zauważyć, że tak ogromnej zalety Sony nie oferuje i dla Japończyków jest to problem, bowiem to może zaważyć na sprzedaży konsol. Dlatego też Sony pracuje nad Spartacusem – subskrypcją podobną do Xbox Game Pass.

Zaoferuje ona zalety dwóch subskrypcji – PlayStation Plus i PlayStation Now (ta druga zostanie wyłączona). Spartacus pozwoli na grę sieciową oraz dostęp do wielu tytułów – podobnie jak robi to Game Pass w edycji Ultimate. Mało tego, Spartacus ma być dostępny w trzech wariantach.

xbox game pass

Pierwszy byłby podobny do PS Plus, drugi dałby dostęp do stale aktualizowanego katalogu gier na PS4 i PS5, a ostatni jeszcze zaoferowałby granie w gry ze starszych konsol, chociażby mowa tu o PSP, PS1, PS2 czy PS3.

Spartacus prawdopodobnie pojawi się gdzieś wiosną 2022 roku. Myślę, że dla fanów Sony będzie to ogromny skok naprzód. Natomiast osoby decydujące się na konsole będą mieli więcej do przemyślenia. Póki co jednak, to Microsoft wydaje się być bardziej opłacalnym wyborem – tym bardziej jak się jest zwykłym, niedzielnym graczem.

Źrodło: Bloomberg przez ppe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!