Sony ponownie ograniczy konsole PS3 i PS Vita. Chodzi o metody płatności

ps vita

Jak się okazuje, Sony ponownie zamierza ograniczyć możliwości starszych konsol. Mowa tu o PlayStation 3 oraz (nadal najnowszym) handheldzie PS Vita. Tym razem chodzi o metody płatności za zakupy.

PS Vita i PS3 z kolejnymi ograniczeniami

Już jakiś czas temu Sony chciało odciąć konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita od PlayStation Store. Gracze jednak się oburzyli i japoński gigant musiał zmienić swoje plany, o czym więcej pisaliśmy >>tutaj<<. Teraz jednak Sony wydało kolejne oświadczenie.

Jak się okazuje, już od 27 października niemożliwym będzie kupowanie gier za pomocą kart kredytowych i PayPal. Jedyną drogą zapłaty pozostanie doładowanie portfela.

Od 27 października 2021 r. nie możesz już korzystać z karty kredytowej lub debetowej ani z metody płatności, takiej jak PayPal, aby kupować treści cyfrowe albo dodawać środki do portfela podczas korzystania z PlayStation™Store na konsoli PS3™ lub w systemie PS Vita.

Aby kupić materiały cyfrowe dla konsoli PS3 lub systemu PS Vita, musisz najpierw dodać wystarczającą ilość środków do portfela w PlayStation Store. Możesz dodać środki, kupując kartę upominkową PlayStation Store, korzystając z karty kredytowej lub debetowej, systemu PayPal lub innych dostępnych metod płatności za pośrednictwem komputera stacjonarnego, urządzenia przenośnego, konsoli PS4 lub PS5.

Jak wpływ ma to na gry, w których znajduje się sklep? Czy mogę kupić materiały DLC w sklepie w grze?
Nadal będzie można kupować materiały (w tym materiały DLC) za pośrednictwem sklepów w grach, ale do opłacenia tych materiałów w PlayStation Store konieczne będzie użycie środków z portfela. Nie będzie można korzystać z karty kredytowej lub debetowej ani innych metod płatności, takich jak PayPal, aby zrealizować zakup.

Czy nadal mogę korzystać z kart podarunkowych PlayStation Store na konsoli PS3 lub w systemie PS Vita?
Tak, karty upominkowe PlayStation Store mogą być używane zarówno na konsolach PS3, jak i w systemach PS Vita. Można również użyć kuponów na zakup produktów i kuponów subskrypcyjnych.

ps vita

Nie jest trudno zauważyć, że Sony najchętniej zapomniałoby o takich konsolach jak PS3 i PS Vita. Niestety (dla Japończyków), te nadal cieszą się sporą popularnością i takie odcięcie graczy od funkcji byłoby nie na miejscu. Z tego też powodu gigant musi “odcinać” poszczególne elementy powoli i po kolei.

Źródło: Sony

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!