Gracze wygrali! Sony jednak NIE wycofa PlayStation Store z PS Vita i PS3!

playstation vita

Jakiś czas temu Sony poinformowało, że zamierza zakończyć wsparcie dla konsol PlayStation 3 i PlayStation Vita, co objawi się zamknięciem sklepu z grami. Teraz natomiast japoński gigant wycofuje się ze swojej decyzji.

Sony zmienia zdanie i nie wycofa sklepu z PlayStation 3 i PlayStation Vita

Kilka dni temu Sony poinformowało o tym, że zamierza zamknąć cyfrowe sklepy z grami na konsolach starszej generacji, a mowa tu o PlayStation 3, PlayStation Portable oraz PlayStation Vita. Odcięcie konsol miało odbyć się jeszcze latem bieżącego roku. Wywołało to lawinę krytyki ze strony graczy, jak i mediów technologicznych. Mało tego, powstało wiele materiałów tłumaczących jakie dobre gry szybko zakupić, aby móc się nimi nacieszyć.

Na blogu PlayStation Jim Ryan (CEO w Sony Interactive Entertainment) poinformował, że decyzja o zamknięciu PlayStation Store na konsolach PS3 oraz PS Vita była po prostu zła. I bardzo dobrze, bowiem nam – graczom – pozostało więcej czasu, aby nacieszyć się świetnymi grami. Zwłaszcza gdy mówimy o PS Vita. Jest to aktualnie najnowszy (prawdopodobnie nowszego nie będzie) kieszonkowiec od Sony i nadal ma ogromne grono fanów. No i warto dodać, że na ten sprzęt nadal powstają gry!

Sony jednak nie wycofało się z decyzji zamknięcia sklepu cyfrowego na PlayStation Portable. Nie jest to jednak niczym złym, bowiem na PSP możemy niezwykle tanio wyposażyć się w wiele gier w formie płyt UMD (no chyba, że ktoś ma PSP GO).

Gracze wygrali! Sony jednak NIE wycofa PlayStation Store z PS Vita i PS3!
PlayStation Vita

Oczywiście należy mieć świadomość, że ta decyzja to tylko odwlekanie zakończenia wsparcia w czasie. Prędzej czy później Sony będzie musiało się zdecydować na ten ruch. Na szczęście nie będzie to w tym roku, a więc nam zostało dużo czasu, aby pograć w to, co chcemy.

Źródło: PlayStation Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!