Sony pracuje nad nowym smartfonem!

Sony pracuje nad nowym smartfonem!

Na temat tego urządzenia nie wiedzieliśmy tak naprawdę nic, więc można powiedzieć, że producentowi udało się niemal do ostatniej chwili zachować całą specyfikację oraz wygląd w tajemnicy. Sony Xperia 5 Plus to najnowszy smartfon Japończyków, który zadebiutuje prawdopodobnie na targach MWC 2020. 

Specyfikacja techniczna Sony Xperia 5 Plus

Smartfon Sony zostanie wyposażony w płaski, 6,6-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 21:9. Na górnej, bardzo wąskiej krawędzi zostanie ulokowana 8 Mpx kamerka do selfie. Co ciekawe, zagospodarowanie przedniego panelu ma wynosić ok. 84%, co w smartfonach Sony nie jest codziennością. Sercem urządzenia może zostać topowy procesor Qualcomm Snapdragon 865, który składa się z jednego rdzenia Cortex-A77 o taktowaniu 2.84 GHz, trzech rdzeni Cortex-A77 o taktowaniu 2.4 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu na poziomie 1.8 GHz. Za grafikę odpowiada w tym przypadku Adreno 650. 

Możliwe, że SoC wspierany będzie przez 8 GB pamięci LPDDR5 RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej typu UFS 3.0. Na tylnym panelu ma znaleźć się poczwórny aparat, który prawdopodobnie składać się będzie z obiektywu głównego, teleobiektywu, obiektywu szerokokątnego oraz ToF. Na temat specyfikacji poszczególnych obiektywów nie wiemy jak na razie nic. Jak sugerują najnowsze informacje, czytnik linii papilarnych zostanie ulokowany na bocznej krawędzi, a na górnej znajdzie się złącze słuchawkowe 3.5 mm. 

Zobacz także: PlayStation 5 na zdjęciu. Czy właśnie tak będzie wyglądać nowa konsola od Sony?

Pozostała specyfikacja Sony Xperia 5 Plus pozostaje tajemnicą, ale do premiery tego modelu pozostało jeszcze kilka tygodni, więc w najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat tego modelu. Tak jak wspomniałem na wstępie, premiera nowego smartfonu Japończyków odbędzie się prawdopodobnie podczas targów MWC 2020 w Barcelonie. 

Podoba się Wam nadchodzący smartfon Sony? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!