Sony pracuje nad samochodami elektrycznymi. Nowe modele już wkróce mogą trafić do sprzedaży!

Sony pracuje nad samochodami elektrycznymi. Nowe modele już wkróce mogą trafić do sprzedaży!

Jak wszyscy wiemy, Sony nie powodzi się zbyt dobrze w segmencie smartfonów, ale we wszystkich innych kategoriach produktowych firma radzi sobie zdecydowanie lepiej. Tak się właśnie składa, że Sony już wkrótce może wejść w rynek samochodów elektrycznych, co sugeruje zaprezentowany na targach CES 2022 w Las Vegas prototypowy SUV Vision-S 02 bazujący na przedstawionym 2 lata temu modelu Vision-S 01. 

Sony Vision-S 01 oraz Vision-S 02 

Producent informuje, że wiosną tego roku stworzony zostanie dział Sony Mobility, który przede wszystkim odpowiadać będzie za opracowywanie nowych technologii związanych z samochodami elektrycznymi, a także może odpowiadać za ich produkcję. 

Jak już wspomniałem, japońska firma pochwaliła się na targach dwoma koncepcyjnymi samochodami elektrycznymi. Pierwszy z nich to Vision-S 01, który jest już znany od dłuższego czasu i trafił już nawet na publiczne drogi, gdzie przechodził szereg testów. Zdecydowaną nowością jest model Vision-S 02, który wpisuje się idealnie w obecne trendy. Jest to bowiem SUV, który prezentuje się bardzo ciekawie i atrakcyjnie. 

Nowy model ma 4,9 m długości, 1,93 szerokości oraz 1,65 wysokości, co sprawia, że jest całkiem pokaźnym i solidnym kawałem samochodu. Warto zaznaczyć, że na pokładzie pomieści się aż 7 osób. Vision-S 02 wyposażony jest w dwa silniki elektryczne (jeden silnik na jedną oś), każdy o mocy 272 KM, które według informacji producenta pozwalają osiągnąć 100 km/h w około 5 sekund. 

Producent póki co niechętnie opowiada o funkcjach nowego modelu, ale firma zdecydowanie nie żałowała na czujnikach, których w poprzedniku było aż 40. Na wyposażeniu powinny się znaleźć wysokiej jakości kamery CMOS, moduł ultradźwiękowe oraz głowice Lidar. Zadaniem wszystkich tych rozwiązań jest uważne monitorowanie całego otoczenia samochodu. Bardzo ciekawym posunięciem jest zastosowanie czujników także kabinie pojazdu, które mają monitorować kierowcę oraz pasażerów.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o łączności 5G, a także aktualizacjach OTA. We wnętrzu, na desce rozdzielczej pojawił się natomiast spory ekran, który może służyć do oglądania filmów czy też uruchamiania gier z PlayStation za pomocą zdalnego dostępu do konsoli, która znajduje się w domu użytkownika. 

Na ten moment nie wiemy nic o oficjalnym wprowadzeniu tych modeli do produkcji i sprzedaży. Tajemnicą pozostają również niektóre parametry techniczne, jak i różnego rodzaju funkcje. 

 Źródło: TECHWIREASIA, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!