Sony pracuje nad smartfonem z ekranem o rozdzielczości 5K?

xperia 10

Rozdzielczość 4K w smartfonach dla wielu użytkowników jest przerostem formy nad treścią. Sony jednak wychodzi z zupełnie innego założenia i wszystko wskazuje na to, że japoński producent już teraz pracuje nad telefonem wyposażonym w wyświetlacz o rozdzielczości 5K!

Przyszłoroczny flagowiec z ekranem 5K?

Tak naprawdę to właśnie Sony rozpoczęło trend wyświetlaczy 4K z smartfonach wprowadzając na rynek model oznaczony jako Xperia Z5 Premium. Oczywiście spora część producentów nadal stawia na niższe rozdzielczości, ponieważ nie wszyscy użytkownicy są w stanie dostrzec różnice pomiędzy FullHD i 4K. Przyszłoroczny flagowiec japońskiego producenta ma zaskoczyć nas wszystkich. Nadal nie wiemy czy trafi on na rynek jako Xperia 1R czy Xperia 2, ale najnowsze plotki mówią, że model ten otrzyma wyświetlacz o rozdzielczości aż 5K (5040 x 2160 pikseli).

Co ciekawe tego typu smartfon został odnaleziony w bazie UA Prof jako model o nazwie kodowej J8220, a co za tym idzie sprzęt ten faktycznie istnieje i tak naprawdę tylko kwestią czasu jest to kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowany. Rozdzielczość 5K w połączeniu z proporcjami 21:9 może oczarować wielu fanów filmów, seriali czy graczy, ale bez wątpienia nowe rozwiązanie sprawi, że cena samego telefonu będzie zdecydowanie wyższa niż w przypadku tegorocznych flagowców. Topowe smartfony sprzedają się coraz to gorzej, ponieważ użytkownicy wolą kupić mocnego średniaka czy nawet budżetowca, które i tak sprostają ich wymaganiom.

Zobacz także: Sony także pracuje nad składanym smartfonem

Niemniej jednak Sony pracuje nad telefonem z ekranem o rozdzielczości 5K i bardzo możliwe, że technologia ta zadebiutuje wraz z przyszłorocznym flagowcem. Czy rozwiązanie to ma sens? Szczerze mówiąc wydaje mi się, że możemy nie dostrzec różnicy w wyświetlanym obrazie na tak małym wyświetlaczu, ale może japoński producent czymś nas zaskoczy. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Czekacie na pierwszy smartfon z ekranem o rozdzielczości 5K? A może FullHD w pełni wam wystarcza? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!