Strona główna Aktualności Sony także pracuje nad składanym smartfonem

Sony także pracuje nad składanym smartfonem

-

Składane smartfony nadal są czymś co tak naprawdę nie trafiło na rynek. Oczywiście widzieliśmy najpierw Royole FlexPai, następnie Samsung Galaxy Folda oraz Huawei Mate X, ale żaden z tych modeli nie jest dostępny od ręki w sklepie. Czy Sony zmieni tę sytuację?

Składany smartfon od Sony

Japoński producent nie chce pozostać w tyle za konkurencją. Już jakiś czas temu pojawiały się informacje o tajemniczym smartfonie Sony, który oznaczony był jako Xperia F. O modelu tym nie wiedzieliśmy tak naprawdę nic, ale teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie. Według najświeższych informacji Sony już teraz ma prototyp składanego smartfona, który poddawany jest licznym testom. Wszystko po to aby uniknąć sytuacji, która miała miejsce w przypadku Samsung Galaxy Folda. Aktualne prototypy pracują pod kontrolą procesora oznaczonego jako SM7250 SoC, ale wersja, która ma trafić do sklepów otrzyma Qualcomm Snapdragona 855 oraz modem Qualcomm X50 pozwalający na korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G.

huawei mate x
Huawei Mate X

Zobacz także: Prawdopodobna specyfikacja Sony Xperia 20 pojawiła się w sieci

Składany smartfon japońskiego producenta otrzyma baterię o pojemności 3220 mAh, ekran wykonany przez LG oraz aparaty zapewniające 10-krotny zoom optyczny. Brzmi dobrze? Oczywiście, że tak. Pytane kiedy faktycznie nowość Sony pojawi się na rynku. Samsung Galaxy Fold i Huawei Mate X jeszcze w tym roku powinny pojawić się w sklepach na całym świecie. Doskonale wiemy o tym, że nad własnym smartfonem z składanym wyświetlaczem pracuje także Xiaomi, które może zaskoczyć cały świat wyjątkowo niskimi cenami.

Co więcej Sony nie jest marką, która w dzisiejszych czasach cieszy się większą popularnością. Jeśli użytkownicy nie chcą kupować flagowców czy średniaków japońskiego producenta to na zakup składanego smartfona, który zapewne będzie dużo droższy od standardowych urządzeń, może zdecydować się jedynie garstka fanów firmy. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na temat nadchodzącej nowości firmy Sony!

Co myślicie o składanych smartfonach? Czekacie na tego typu urządzenie wyprodukowane przez Sony? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłoslashleaks

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej