Sony Xperia 1 przyszła do Polski. Cena nie zachęca…

sony xperia 1

Pamiętacie jeszcze o Xperii 1? Sony zaprezentowało tego smartfona na targach MWC w Barcelonie, skąd w lutym prowadziliśmy dla Was relację. My na szczęście o nim nie zapomnieliśmy, dlatego teraz, kiedy pojawiła się polska cena, przypominamy i Wam!

Fajna ta Xperia 1, taka nie za tania

Parafrazując popularny tekst z memów, z przykrością stwierdzam, że nasza cena telefonu Sony Xperia 1 nie jest atrakcyjna. Z początku mówiło się o kwocie 3999 zł, gdyż za mniej więcej tyle na raty można zakupić to urządzenie u jednego z operatorów, a konkretniej tego zielonego. W poniedziałek udało się jednak natrafić w internecie na rzekomo oficjalne grafiki marketingowe od Sony, które ujawniają między innymi cenę.

Zobacz też: Sony prezentuje pierwsze smartfony z ekranem 21:9 – Xperia 1, Xperia 10 oraz Xperia 10 Plus

xperia 1

Jak widać, za telefon japońskiego producenta przyjdzie nam zapłacić 4399 zł, przy czym jest to oferta ze słuchawkami Sony WH-1000XM3 w gratisie. Jest to sprzęt z górnej półki, który kosztuje niemało, bo około 1400 zł. Wątpię jednak czy taki gratis przyciągnie klientów. Lepiej byłoby, gdyby Sony obniżyło cenę i stało się konkurencyjne na tym polu, a nie chciało wygrać zawody z LG na najwyższą cenę i najdroższe gratisy… Według mnie walka na niskie ceny, np. u Xiaomi i ASUS jest najlepsza dla nas, klientów. Oczywiście nie tylko Sony ma drogiego flagowca, gdyż podobnie “stoją” Huawei P30 Pro oraz Samsung S10 Plus.

xperia 1

Czym jeszcze wyróżnia się ten telefon? Przede wszystkim ekranem. Jest to bowiem OLED HDR o rozmiarze 6,5 cala, proporcjach 21:9 i rozdzielczości 4K. Sercem smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 855, wspierany przez 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Na tyle znalazła się potrójna konfiguracja aparatów:

  • aparat główny 12 Mpix (matryca 1/2,6 cala z wielkością piksela 1,4μm) ze światłem f/1.6 oraz optyczną stabilizacją obrazu
  • teleobiektow 12 Mpix (matryca 1/3,4 cala, 1,0 μm) z drukrotnym zoomem, światłem f/2.4 i optyczną stabilizacją obrazu
  • moduł szerokokątny 12 MPix (matryca 1/3,4 cala, 1.0μm), z obiektywem o kącie widzenia 135 stopni i o świetle f/2.4.

Więcej szczegółów dowiemy się już w piątek kiedy to Sony Xperia 1 zadebiutuje oficjalnie w Polsce!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!