Sony Xperia 8 Lite trafia na rynek. Czy ktokolwiek potrzebował tego smartfona?

Sony Xperia 8 Lite trafia na rynek. Czy ktokolwiek potrzebował tego smartfona?

Mam wrażenie, że rynek średniaków rozwinął się na tyle, że bez problemu wśród tych urządzeń jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę sporo ciekawych sprzętów. Czy Xperia 8 Lite należy do tego grona? Wydaje mi się, że nie. Sony pokazało światu coś, co tak naprawdę niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Sony Xperia 8 Lite

Nudy. Myślę, że tym jednym słowem można podsumować nowy smartfon Sony zaprezentowany na japońskim rynku. Xperia 8 Lite wygląda jak praktycznie wszystkie poprzednie telefony japońskiego producenta. Sprzęt ten otrzymał wyświetlacz o przekątnej 6 cali, rozdzielczości FullHD+ oraz proporcjach 21:9. Tym samym urządzenie to może spodobać się fanom mniejszych telefonów, a takich smartfonów na rynku jest coraz to mniej. Za wydajność odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 630 czyli jednostka stworzona w 2017 roku. To pokazuje, że nowy średniak Sony nie ma nawiązać realnej walki z nowościami konkurencji. Po co zatem japoński producent stworzył to urządzenie? Myślę, że na to pytanie nigdy nie poznamy odpowiedzi.

Sony Xperia 8 Lite trafia na rynek. Czy ktokolwiek potrzebował tego smartfona?

Snapdragon 630 wspierany jest przez 4 GB RAM-u, a na pliki użytkownika przeznaczono 64 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabrakło NFC, tradycyjnego złącza słuchawkowego jack 3,5 mm czy USB-C. Na wyświetlaczem znajdziemy aparat 8 Mpix o świetle f/2.0, a na pleckach dwa oczka – 12 Mpix główny oraz dodatkowy teleobiektyw 8 Mpix oferujący 2-krotny zoom optyczny. I tutaj tak naprawdę Sony Xperia 8 Lite także, przynajmniej na papierze, niczym szczególnym nie zachwyca.

Zobacz także: ASUS ZenFone 7 z obracanymi aparatami i wsparciem 5G oficjalnie! Czy ten model przyciągnie nowych klientów?

Całość działa dzięki baterii o pojemności zaledwie 2870 mAh. Połączenie tak małego ogniwa z ekranem o przekątnej 6 cali może nie być dobrym pomysłem i nawet jeśli japońskiemu producentowi udało się odpowiednio zoptymalizować oprogramowanie to możliwe, że smartfon ten będzie działać wyjątkowo krótko na jednym ładowaniu. Cena Xperii 8 Lite został w Japonii ustalona na poziomie 29800 jenów czyli około 1050 zł. Czy sprzęt ten kiedykolwiek trafi do Europy? Tego niestety nie wiemy, ale nawet jeśli się to stanie to nie wróżę temu urządzeniu świetlanej przyszłości. Miejmy nadzieję, że Sony w końcu czymś ciekawym nas zaskoczy!

Co myślicie o Sony Xperia 8 Lite? Czy waszym zdaniem smartfon ten ma szansę zdobyć większą popularność? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!