Sony zapowiada nowe wydarzenie związane z PlayStation 5. Co nowego zobaczymy?

Sony zapowiada nowe wydarzenie związane z PlayStation 5. Co nowego zobaczymy?

Do wprowadzenia PlayStation 5 na rynek pozostało jeszcze trochę czasu. Jednocześnie Sony robi wszystko, aby jak najmniej informacji na temat ten konsoli trafiło do sieci. Teraz jednak japoński producent zapowiada konferencję, na której zobaczymy nie dane dotyczące samego sprzętu, a poznamy pierwsze gry!

Czym zaskoczy nas Sony?

Oczywiście już wcześniej japoński producent publikował w sieci informacje na temat specyfikacji nadchodzącej nowości czy grafiki prezentujące nowego pada DualSense. Jednak Sony w najnowszym komunikacie na swoim blogu zaznacza, że żadna konsola nie może istnieć bez rewelacyjnych gier. I właśnie na tym firma skupi się podczas nadchodzącej konferencji. Wydarzenie to odbędzie się już 4 czerwca o godzinie 22.00 naszego czasu. Wydarzenie to będzie odbywać się w sieci, a każda osoba zainteresowana grami na PlayStation 5 będzie mogła śledzić je w serwisie YouTube lub na Twitchu. Sony deklaruje, że całość będzie trwała około godzinę.

Premiera PlayStation 5 ma odbyć się w okolicach tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Sam z niecierpliwością wyczekuje wprowadzenia tej konsoli na rynek i liczę na to, że Sony faktycznie będzie w stanie nas czymś zaskoczyć. Jednocześnie mam nadzieję, że już 4 czerwca japoński producent pokaże nam pełnię możliwości swojej nadchodzącej nowości. Gry, które zostaną pokazane światu już za kilka dni będą tymi, które będziemy mogli zakupić w ten sam dzień co same PlayStation 5.

Zobacz także: Kolejna darmowa gra od Epic Games Store. Tym razem czas na Borderlands: The Handsome Collection

Nadal ogromną zagadką pozostaje cena. Z jednej strony wręcz pewne wydaje się to, że będzie drożej niż w przypadku Playstation 4 czy PlayStation 4 Pro, a z drugiej zbyt wysoka cena mogłaby negatywnie wpłynąć na samą sprzedaż. Kiedy możemy spodziewać się jakichkolwiek pewnych informacji na ten temat? Ciężko powiedzieć. Jak już wspominałem wcześniej Sony robi wszystko, aby zachować maksymalnie długo wszystkie dane w tajemnicy.

Co myślicie o PlayStation 5? Czekacie na premierę ten konsoli? Zamierzacie śledzić nadchodzące wydarzenie organizowane przez Sony? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!