Sony zaprezentuje gry stworzone na PlayStation 5 już 11 czerwca!

Sony zaprezentuje gry stworzone na PlayStation 5 już 11 czerwca!

4 czerwca tego roku miało odbyć się wydarzenie zaplanowane przez Sony. To właśnie tego dnia japoński producent miał pokazać światu pierwszy gry stworzone z myślą o PlayStation 5. I przyznam szczerze, że wyczekiwałem konferencji tej z ogromną niecierpliwością. Wydarzenie to zostało jednak odwołane, ale teraz opublikowano informacje o nowej dacie!

Nowa data konferencji Sony ujawniona!

Wydarzenie mające odbyć się 4 czerwca tego roku zostało odwołane z powodu protestów i zamieszek odbywających się w Stanach Zjednoczonych. Sony nie chciało świętować w momencie, gdy w wielu miastach USA sytuacja wyglądała, delikatnie mówiąc, nieciekawie. Niemniej jednak na oficjalnym koncie PlayStation w serwisie Twitter pojawił się nowy plakat, który mówi nam jasno – nowe gry stworzone z myślą o kolejnej generacji konsoli japońskiego producenta zobaczymy już 11 czerwca o godzinie 22:00 naszego czasu.

Warto także zaznaczyć, że przesunięcie daty konferencji nie przyczyni się do opóźnienia premiery samej konsoli. 11 czerwca tak naprawdę zobaczymy jedynie możliwości tego sprzętu oraz dowiemy się jakie gry trafią do sprzedaży w grudnia razem z PlayStation 5. I liczę na to, że Sony przygotowało coś niesamowite i zrobi wszystko, aby zaskoczyć graczy. Kolejna generacja konsoli zapowiada się naprawdę ciekawie i zapewne sam zdecyduje się na jej zakup już podczas premiery, ale dużo zależy od samych gier.

Zobacz także: Xiaomi może pracować nad smartfonem z 16 GB RAM-u. Czy jednak jest to nam potrzebne?

Sama transmisja będzie odbywać się w rozdzielczości FullHD przy 30 klatkach na sekundę. Czy to oznacza, że PlayStation 5 nie będzie wspierać wyższych rozdzielczości? Oczywiście, że nie. Japoński producent tym sposobem chciał ułatwić sobie zadanie, a przygotowanie tak dużego wydarzenia podczas pracy zdalnej bez wątpienia nie jest czymś łatwym. Wszystko stanie się jasne już 11 czerwca!

Czego oczekujecie po PlayStation 5? Zamierzacie śledzić nadchodzącą konferencję Sony? A może nie jesteście fanami konsol i wolicie grać na PC? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!