Xiaomi może pracować nad smartfonem z 16 GB RAM-u. Czy jednak jest to nam potrzebne?

Xiaomi może pracować nad smartfonem z 16 GB RAM-u. Czy jednak jest to nam potrzebne?

Flagowce smartfony są coraz to wydajniejsze. Tak naprawdę każdy kolejny procesor Qualcomma jest coraz to doskonalszy, a także co chwilę słyszymy o wykorzystaniu coraz to większej ilości RAM-u. Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi jeszcze w tym roku chce wprowadzić na rynek model wyposażony w aż 16 GB RAM-u. Czy właśnie na to czekają użytkownicy?

Jeszcze mocniejsze flagowce?

Plotki dotyczące pierwszego smartfona z 16 GB RAM-u pojawiają się w sieci już od dłuższego czasu. Najpierw słyszeliśmy, że tegoroczny model z serii Mi MIX będzie tym pierwszym, a później pojawiały się wszechobecne przecieki dotyczące topowej wersji Mi 10 Pro. Jak zapewne część z was wie plotki te nie okazały się rzeczywistością. Niemniej jednak wiele wskazuje na to, że producent z Państwa Środka w tym roku będzie chciał wprowadzić na rynek nowego Mi MIXa. Z racji tego, że smartfony z tej serii mają wyróżniać się przełomowymi rozwiązaniami na tle konkurencji sensowne wydaje się to, że Xiaomi zdecyduje się na wykorzystanie 16 GB RAM-u właśnie w tym urządzeniu.

Czy jednak jest to potrzebne użytkownikom? Sam korzystam z smartfona z 6 GB RAM-u, ale niejednokrotnie testowałem sprzęty wyposażone nawet w 8 GB. I tak naprawdę szybkość działania w większości tych urządzeń była w pełni zadowalająca. I to niezależnie od tego jak dużą liczbę aplikacji czy gier uruchomiłem w tle. Z tego też powodu nie widzę sensu wprowadzania na rynek modeli wyposażonych w aż 16 GB RAM-u, ale zapewne znajdą się użytkownicy, którzy będą zainteresowani zakupem.

Zobacz także: Motorola One Fusion+ trafia oficjalnie do naszego kraju!

Już w lutym tego roku Samsung ogłosił, że rozpoczął produkcję układów wyposażonych w 16 GB RAM-u. Co więcej firma Micron w drugiej połowie tego roku także ma zaoferować tego typu układy. Tym samym prędzej czy później na rynku mobilnym pojawią się smartfony z 16 GB RAM-u. Czy to Xiaomi będzie pierwszym producentem, który wykorzysta to rozwiązanie? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na pierwsze smartfony z 16 GB RAM-u? A może uważacie, że rozwiązanie to nie jest nikomu potrzebne? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!