Soundbar Redmi oficjalnie zaprezentowany w Chinach

Soundbar Redmi oficjalnie zaprezentowany w Chinach

Redmi od dłuższego czasu to już nie tylko telefony. Submarka Xiaomi produkuje także różnorakie akcesoria oraz telewizory, a teraz na rynek trafia zupełnie nowy soundbar. Jak przystało na firmę z Państwa Środka sprzęt ten ma oferować wręcz rewelacyjny stosunek ceny do możliwości.

Soundbar Redmi

Zacznijmy od ceny. Nowość submarki Xiaomi to tak naprawdę sprzęt bardzo budżetowy, ale to może okazać się strzałem w dziesiątkę i drogą do osiągnięcia gigantycznej liczby sprzedanych sztuk. Soundbar Redmi został w samych Chinach wyceniony na 199 juanów, a to daje nam po przeliczeniu z uwzględnieniem aktualnego kursu około 115 zł. Tak niska cena za soundbar? Brzmi naprawdę dobrze, ale zagadką pozostaje kwestia dźwięku. Co więcej na tę chwilę sprzęt ten będzie dostępny jedynie w samym Państwie Środka. Zapewne prędzej czy później urządzenie pojawi się w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do naszego kraju, ale z niecierpliwością czekam o informacjach na temat oficjalnej dystrybucji.

Soundbar Redmi oficjalnie zaprezentowany w Chinach

Sam soundbar submarki Xiaomi ma wymiary 78 x 6,4 x 6,3 cm i waży 1,5 kg. Całość wykonana jest z matowego czarnego tworzywa i nawiązuje designem do minimalistycznego wyglądu Redmi TV. Oczywiście urządzenie to może być zarówno położone na półce jak i przymocowane do ściany. Za jakość dźwięku odpowiadają dwa pełnozakresowe głośniku o mocy 30 W.

Zobacz także: Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro otrzymają procesor wykonany w 5 nm procesie technologicznym

Według producenta z Państwa Środka głośniki te w połączeniu z odpowiednią budową ma sprawić, że odtwarzanie muzyki czy dialogów z filmów lub seriali oczaruje użytkownika. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się dopiero po pierwszych testach. Łączność z soundbarem odbywa się poprzez złącza S/PDIF lub AUX. Nie zabrakło także Bluetooth 5.0 do komunikacji bezprzewodowej.

Co myślicie o nowym soundbarze Redmi? Chcielibyście by sprzęt ten trafił także do oficjalnej dystrybucji w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!