Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro otrzymają procesor wykonany w 5 nm procesie technologicznym

Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro otrzymają procesor wykonany w 5 nm procesie technologicznym

Na premierę Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro zapewne czekają wszyscy fani marki. Konferencja, na której zobaczymy te urządzenia najprawdopodobniej odbędzie się już we wrześniu tego roku. W sieci pojawiają się kolejne informacje na temat tych urządzeń, a konkretniej na temat procesora, który będzie odpowiedzialny za wydajność.

Procesor wykonany w 5 nm procesie technologicznym wydaje się wręcz pewny

Rząd Stanów Zjednoczonych postanowił przedłużyć sankcję wymierzone bezpośrednio z firmę Huawei. Decyzja ta jest o tyle ważna, że całkowicie zakazuje amerykańskim przedsiębiorstwom jakiejkolwiek współpracy z chińskim gigantem. Z tego też powodu pod ogromnym znakiem zapytania stało to czy faktycznie TSMC wykona nowy flagowy procesor, który miał trafić do Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro. Według najnowszych plotek producent z Państwa Środka zdążył złożyć zamówienie na jednostki wykonane w 5 nm procesie technologicznym jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem nowych przepisów. Prawo oczywiście nie działa wstecz, a co za tym idzie TSMC będzie w stanie wyprodukować ten procesor.

Co więcej najprawdopodobniej nowa jednostka trafi na rynek pod nazwą Kirin 1000, a nie Kirin 1020. Specyfikacja tej jednostki nadal pozostaje tajemnicą, ale według plotek procesor ten może być oparty na rdzeniach Cortex-A78. Co więcej 5 nm proces technologiczny powinien znacząco poprawić wydajność oraz jednocześnie zagwarantować zdecydowanie mniejsze zużycie energii w normalnym użytkowaniu.

Zobacz także: Podczas premiery serii Mate 40 Huawei może zaprezentować światu także inne urządzenia!

Największą zagadką pozostaje to jak duże zamówienie złożył Huawei u TSMC. Kirin 1000, jeśli faktycznie jednostka ta będzie się tak nazywać, powinien trafić nie tylko do Mate 40 oraz Mate 40 Pro, ale także do przyszłorocznych flagowców z serii P50. Oczywiście chiński producent może dojść także do porozumienia z Samsungiem, który także rozpoczął tworzenie linii produkcyjnych pozwalających na tworzenie procesorów wykonanych w technologii 5 nm, ale na informacje na ten temat będziemy musieli zapewne poczekać jeszcze dłuższą chwilę.

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P40, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro? Czekacie na premierę tych urządzeń? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!