Specyfikacja Huawei Enjoy Tablet 2 pojawiła się w sieci

huawei matepad pro i p30 pro
Huawei MatePad Pro i Huawei P30 Pro

Wszystko wskazuje na to, że firma Huawei już niedługo zaprezentuje światu zupełnie nowy tablet. Wprawdzie data premiery nadal pozostaje zagadką, ale już teraz w sieci pojawiły się informacje na temat samej specyfikacji. Czy jest na co czekać?

Huawei Enjoy Tablet 2

Nowy tablet producenta z Państwa Środka zostanie wyposażony w ekran LCD IPS o przekątnej 10,1 cala oraz rozdzielczości FullHD (1920 x 1200 pikseli). Za wydajność odpowiedzialny będzie znany nam już Kirin 710A. I bez wątpienia w porównaniu do poprzedniej generacji, która działała pod kontrolą Kirina 659 będzie to spory przeskok wydajnościowy. Jednostka ta powinna być wspierana przez minimum 4 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zapewne zostanie przeznaczone 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy przy pomocy kart microSD.

Specyfikacja Huawei Enjoy Tablet 2 pojawiła się w sieci

Zarówno na pleckach jak i na froncie zostanie wykorzystane po jednym aparacie. Oczko tylne będzie oferować rozdzielczość 5 Mpix, a te przednie zaledwie 2 Mpix, ale do wideorozmów powinno to w zupełności wystarczyć. Nie zabraknie także głośników stereo, które powinny przydać się wszystkim tym osobom, które traktują tablet jako przenośne centrum multimedialne. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 5100 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy zaledwie 10 W. Tym samym Huawei Enjoy Tablet 2 nie będzie jakąkolwiek rewolucją, a jedynie ewolucją modelu zaprezentowanego w 2018 roku.

Zobacz także: Huawei TalkBand B6 na horyzoncie. Czym tym razem zaskoczy chiński producent?

Jak już wspominałem wcześniej nadal zagadką pozostaje kwestia daty premiery nadchodzącej nowości chińskiego producenta. Jednak z racji tego, że już teraz w sieci pojawiły się informacje na temat Huawei Enjoy Tablet 2 możemy zakładać, że prezentacja może odbyć się w najbliższych tygodniach. Myślę, że już w sierpniu poznamy wszystkie informacje na temat tego sprzętu. Czy trafi on także rynki Starego Kontynentu? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei MatePad Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na premierę nowego sprzętu Huawei? Czego oczekujecie po modelu Enjoy Tablet 2? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!