Xiaomi pracuje nad nowym smartfonem. Co już wiemy o Xiaomi 12 Lite?

Xiaomi pracuje nad nowym smartfonem. Co już wiemy o Xiaomi 12 Lite?

Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi zamierza w najbliższym czasie powiększyć swoją flagową serię o kolejny model – Xiaomi 12 Lite. Poznaliśmy właśnie jego specyfikację techniczną oraz design. Oto, co będzie oferować ten model. 

Co zaoferuje Xiaomi 12 Lite?

Jak możemy zauważyć na poniższym renderze, Xiaomi 12 Lite designem nie będzie odbiegać od starszych braci z serii. Smartfon otrzyma obustronnie zakrzywiony wyświetlacz, który jest raczej rzadko spotykany w modelach z dopiskiem „Lite” od Xiaomi. 

Serwis źródłowy xiaomiui donosi, że Xiaomi 12 Lite najprawdopodobniej zostanie wyposażony w 6,55-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. Na wyposażeniu pojawić się ma także zintegrowany z ekranem czytnik linii papilarnych. 

Xiaomi pracuje nad nowym smartfonem. Co już wiemy o Xiaomi 12 Lite?

Sercem Xiaomi 12 Lite może zostać procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ lub inny, mocniejszy i nowszy układ marki Qualcomm z serii Snapdragon 7xx. Jeśli chodzi o zaplecze fotograficzne, to nadchodzący smartfon oferować ma 64 Mpx obiektyw główny (Samsung ISOCELL GW) bez optycznej stabilizacji obrazu oraz obiektyw ultraszerokokątny i obiektyw do zdjęć makro. Na globalnym rynku smartfon ma pojawić się z Androidem 12 i nakładką MIUI 13. 

Mówi się, że Xiaomi 12 Lite pojawi się na rynku w marcu bieżącego roku, ale termin ten nie jest w żaden sposób potwierdzony. Warto w tym miejscu jeszcze dodać, że Xiaomi 12 Lite jest bardzo podobny do zaprezentowanego we wrześniu 2021 roku Xiaomi CIVI, który ostatecznie nie trafił na globalny rynek. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne informacje na temat tego modelu.

Źródło: xiomiui

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!