Specyfikacja OnePlus TV pojawiła się w sieci. Będzie MediaTek oraz 3 GB RAM-u

Specyfikacja OnePlus TV pojawiła się w sieci. Będzie MediaTek oraz 3 GB RAM-u

Pierwszy w historii telewizor firmy OnePlus zadebiutuje już we wrześniu tego roku. I chociaż dokładna data premiery nie jest jeszcze znana to w sieci pojawiają się kolejne informacje na temat tego sprzętu. Tym razem poznaliśmy dużą część specyfikacji urządzenia i myślę, że wielu z was może ona zaskoczyć.

OnePlus TV

W sieci pojawił się zrzut ekranu pochodzący Konsoli Google Play przeznaczonej dla deweloperów. Konsola ta pozwala twórcy aplikacji sprawdzić specyfikację czy parametry danego urządzenia i przetestować czy jego dzieło będzie współpracować z tym sprzętem. Według najnowszych informacji OnePlus TV będzie działać pod kontrolą MediaTeka MT5670. Procesor ten nie został jeszcze ujawniony światu, a co za tym idzie bardzo możliwe, że jego premiera odbędzie się razem z pierwszym telewizorem chińskiego producenta. OnePlus TV otrzyma także 3 GB RAM-u oraz preinstalowanego Androida 9 Pie.

Specyfikacja OnePlus TV pojawiła się w sieci. Będzie MediaTek oraz 3 GB RAM-u

Na zrzucie ekranu z Konsoli Google Play możemy zobaczyć rozdzielczość FullHD (1920 x 1080 pikseli). I myślę, że to dla wielu może być gigantycznym zaskoczeniem. Niemniej jednak najprawdopodobniej rozdzielczość ta dotyczy jedynie menu interfejsu telewizora. Wszystko wskazuje na to, że sprzęt ten będzie w pełni wspierać filmy nagrywane w rozdzielczości 4K. I przyznam szczerze, że jeśli tak się nie stanie to będę bardzo mocno zaskoczony, ponieważ to 4K stało się w dzisiejszych czasach standardem na rynku telewizorów.

oneplus tv qled teaser

Zobacz także: Kolejne informacje o OnePlus TV trafiają do sieci. Będzie on miał 55 cali i ekran QLED

OnePlus TV bez wątpienia nie będzie tak tanim sprzętem jak Mi TV tworzone przez Xiaomi. Niemniej jednak bardzo możliwe, że chiński producent nawiążę realną walkę z dużo bardziej znanymi konkurentami. Pierwszy w historii telewizora OnePlusa pojawi się w pierwszej kolejności na rynku Indii. Na premierę na Starym Kontynencie, a w tym i w naszym kraju będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

Co myślicie o OnePlus TV? Czekacie na oficjalną prezentację tego urządzenia? Ile waszym zdaniem powinien kosztować telewizor chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!