Specyfikacja Surface Duo pojawiła się w sieci. Czy jest na co czekać?

Specyfikacja Surface Duo pojawiła się w sieci. Czy jest na co czekać?

Tak naprawdę Surface Duo zostało zaprezentowane już pod koniec 2019 roku. Sprzęt ten ma trafić do sprzedaży latem, ale do tej pory specyfikacja tego sprzętu pozostawała tajemnicą. Teraz sytuacja się zmieniła i wszystko wskazuje na to, że nowość Microsoftu nie ma już przed nami tajemnic!

Microsoft Surface Duo

Informacje na temat specyfikacji nie zostały opublikowane przez samego producenta, ale wszystko wskazuje na to, że są one jednak prawdziwe. Surface Duo ma otrzymać dwa wyświetlacze AMOLED o przekątnej 5,6 cala każdy, proporcjach 4:3 oraz rozdzielczości 1800 x 1350 pikseli. Tym samym obraz roboczy będzie naprawdę ogromny, a jednocześnie schowanie urządzenia do kieszeni czy torby nie powinno być jakimkolwiek problemem. Specjalnie zaprojektowane aplikacje mają umożliwić w pełni płynne przenoszenie treści pomiędzy wyświetlaczami, a co za tym idzie bardzo możliwe, że dwa ekrany będą zachowywać się w rzeczywistości tak, jakby był to jeden wyświetlacz.

Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 855. I oczywiście rozumiem to, że Surface Duo został pokazany światu pod koniec 2019 roku, ale wykorzystanie tego procesora sprawia, że zabraknie wyczekiwanego przez wielu modemu 5G. Tym samym urządzenie to może nie spotkać się ze zbyt ciepłym przyjęciem przez samych użytkowników. Snapdragon 855 wspierany będzie przez 6 GB RAM-u. Na pliki zostanie przeznaczone 64 GB lub 256 GB pamięci w zależności od wersji.

Zobacz także: Microsoft Surface Go 2 trafia do sprzedaży w naszym kraju

Zdjęcia będziemy wykonywać przy pomocy 11-megapikselowego aparatu. Co więcej Microsoft Surface Duo ma być pozbawiony ładowania bezprzewodowego oraz modułu zbliżeniowego NFC. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 3460 mAh. Jak widać cała specyfikacja nadchodzącej nowości amerykańskiego producenta trafiła do sieci. Nadal zagadką pozostaje cena tego urządzenia, ale możemy być wręcz pewni, że tanio nie będzie. Czy Microsoftowi uda się czymś zaskoczyć fanów marki i tym samym sprawić, aby nadchodząca nowość cieszyła się większą popularnością? Czas pokaże!

Co myślicie o Microsoft Surface Duo? Czekacie na premierę tego sprzętu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!