Spotify może pochwalić się prawie 300 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie!

spotify logo

Spotify cieszy się gigantyczną wręcz popularnością. Sam korzystam na co dzień z zarówno mobilnej aplikacji jak i tej stworzonej na komputery z systemem Windows. Teraz twórcy platformy udostępnili wyniki finansowe dotyczące drugiego kwartału tego roku!

Spotify odnotowuje kolejne wzrosty

Bez wątpienia liczby opublikowane przez twórców Spotify robią piorunujące wrażenie. Platforma może pochwalić się już teraz aż 299 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie. Wynik ten oznacza wzrost o 29% w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 roku. Co więcej w pierwszym kwartale tego roku ze Spotify korzystało 286 milionów użytkowników miesięcznie, a co za tym idzie tutaj także możemy mówić o wzroście. Jeśli platforma z muzyką nadal będzie cieszyć się tak dużą popularnością to już niedługo zostanie przekroczona liczba 300 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Spotify może pochwalić się prawie 300 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie!

Co z osobami, które zdecydowały się na zakup comiesięcznego abonamentu? Użytkowników tych jest aż 138 milionów i liczba ta jest o 27% większa od wyniku z drugiego kwartału zeszłego roku. Tak duża liczba osób korzystających ze Spotify przełożyło się na przychód na poziomie 1,889 miliarda dolarów. Twórcy w raporcie finansowym zaznaczają, że bardzo dużą popularnością cieszą się plany rodzinne oraz oferty Duo. W niedalekiej przyszłości podobne plany abonamentowe mają być wprowadzone także w kolejnych krajach. Jednakże wyższe przychody niestety nie przełożyły się na zyski. Szwedzka firma kończy kwartał na minusie – 167 mln euro straty operacyjnej oraz 356 mln euro straty netto. Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy ma być znacznie mniejsza liczba reklam przez pandemię koronawirusa.

Zobacz także: Spotify ma nowego konkurenta! Poznajcie Empik Music – polski serwis streamingowy!

Plany twórców Spotify na przyszłość

Co ciekawe w raporcie finansowym dotyczącym drugiego kwartału tego roku pojawiły się także plany na nadchodzące miesiące. Ze Spotify już w trzecim kwartale ma korzystać około 312-317 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Pod koniec roku mamy mówić o aż 328-348 milionach aktywnych użytkowników. Robi wrażenie, prawda? Jednocześnie twórcy Spotify zakładają, że liczba osób korzystających z abonamentu premium może wynieść nawet 153 miliony. Czy plany ten odnajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Tego dowiemy się za niespełna trzy miesiące!

Co myślicie o Spotify? Korzystacie z tej platformy? Wolicie wersję darmową czy zdecydowaliście się na zakup premium? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!