Spotify ma nowego konkurenta! Poznajcie Empik Music – polski serwis streamingowy!

Empik Music

Jeśli ktoś zapyta mnie jaki polski sklep najbardziej kojarzy mi się z kulturą, to zdecydowanie będzie to Empik. Jak się okazuje, Empik chce umocnić swoją internetową pozycję i wydało konkurencyjną usługę dla Spotify – poznajcie Empik Music!

Empik Music

Zapewne każdy z Was zna sklep Empik, w którym można kupić książki, płyty z muzyką, a nawet gazety czy zeszyty (wszak Empik to skrót od Elektronika Muzyka Prasa i Książki). Firma już od kilku lat działa w internecie i oferuje kilka usług subskrypcyjnych. Sam mam Empik Go, czyli aplikację, która daje mi dostęp m.in. do audiobooków.

Empik postanowił wystartować z czymś nowym – Empik Music. W skrócie, jest to serwis streamingowy, oferujący dostęp do ogromnej biblioteki muzyki w zamian za opłatę abonamentową. Zapewne wielu z Was korzysta ze Spotify lub Tidal, a więc zasada działa Empik Music nie będzie Wam obca.

Warto zobaczyć: Spotify najpopularniejszą usługą streamingu muzyki w 2019 roku

Czym wyróżnia się Empik Music?

Empik Music to w pełni polska usługa streamingowa oferująca miliony przeróżnych piosenek od różnych wytwórni. Póki co poszukałem kilka moich ulubionych albumów i faktycznie je tam znalazłem. Muszę zaznaczyć, że Empik Music pozwala na skopiowanie gotowych playlist z innych podobnych usług. Mało tego, do około 800 tysięcy utworów przygotowano teksty, dzięki czemu będziemy mogli pobawić się w karaoke. Empik zapowiedział, że wiele pozycji ma mieć na wyłączność, a więc jeśli lubicie polską muzykę to warto zapoznać się z tą usługą.

W Empik Music pojawić się mają playlisty tworzone przez osoby znane – blogerów, infulencerów czy dziennikarzy muzycznych, co daje nam dostęp do ulubionej muzyki lubianych przez nas twórców i osobowości.

Sama w sobie aplikacja jest całkiem przejrzysta i lekka. Interfejs wręcz do bólu przypomina ten ze Spotify – na ekranie głównym mamy polecane playlisty w formie kafelków, a na dole znajduje się menu w postaci zakładek. Odtwarzacz również wygląda dobrze – obsługuje odtwarzanie w tle i współpracuje z zewnętrznymi pilotami (chociażby z Xiaomi Mi Band 4).

Ile kosztuje Empik Music?

Przyznam szczerze, że cena subskrypcji jest dosyć… typowa. Odgórnie zapłacony miesiąc kosztuje 19,99 zł, 3 miesiące 59,97 zł, 6 miesięcy 104,99 zł (co daje 17,50 miesięcznie) lub 199,99 złotych za 12 miesięcy (czyli 16,67 za miesiąc). Co ciekawe, za usługę można zapłacić w salonie Empik, co jest przydatne kiedy nie mamy karty płatniczej bądź nie chcemy podawać jej danych.

Muszę wspomnieć, że pierwszy miesiąc jest za darmo, a jeśli ktoś ma Empik Premium (który aktualnie jest rozdawany w formie bezpłatnych kodów), to może uzyskać nawet dwa darmowe miesiące subskrypcji.

Skąd wziąć Empik Music?

Dostęp do Empik Music możemy uzyskać dzięki aplikacjom mobilnym na urządzeniach z systemami iOS oraz Android. Niestety, ja dostrzegam tutaj wielki minus. Otóż najczęściej muzyki słucham na komputerze, a usługodawca nie oferuje ani wersji webowej, ani tym bardziej dedykowanych aplikacji. To też sprawia, że póki co z Empik Premium muszę zrezygnować.

Jeśli deweloperzy przygotują aplikację przeglądarkową (co da nam dostęp do usługi na wielu platformach) oraz dodadzą subskrypcję studencką, to przyznam szczerze, że będę gotowy zrezygnować ze Spotify Premium na rzecz Empik Music.

Co myślicie o Empik Music? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!