Spotify wprowadza nowe, spersonalizowane playlisty

Spotify wprowadza nowe, spersonalizowane playlisty

Najbardziej popularny muzyczny serwis streamingowy na świecie – Spotify – zaktualizował właśnie swoją aplikację. Dodał do niej wygodne usprawnienia, które pomogą nam szybko znaleźć odpowiedni utwór.

Nowe playlisty do wyboru w Spotify

Spotify to niewątpliwie lider w kategorii muzycznych serwisów streamingowych. Usługa pojawiła się w naszym kraju w 2013 roku i od tego czasu zyskała w Polsce ogromną popularność. W wielu publikacjach podkreśla się także ogromne znaczenie usługi dla polskich wykonawców, których popularność znacznie wzrosła po 2013 roku. Szwedzka firma przygotowała dziś dla swoich użytkowników niespodziankę.

Na stronie głównej aplikacji pojawiła się zakładka “Wybitnie Twoje”, która zawiera dwie nowe playlisty. Pierwsza z nich to “Ulubione na okrągło” – ujmuje ona utwory, które w ciągu ostatnich 30 dni były przez nas najczęściej odtwarzane. Wybierając znajdujące się tam utwory możecie być pewni, że traficie na właściwe brzmienie.

Druga playlista nazywa się “Powtórka z ulubionych”. Na niej z kolei aplikacja umieściła często odtwarzane utwory sprzed miesiąca. Jest to zatem idealna okazja, aby przypomnieć sobie lekko już zapomniane utwory, których wcześniej sporo słuchaliście. Obie wspomniane playlisty są dostępne zarówno dla użytkowników Spotify Premium, jak i dla wersji darmowej.

Spotify ciągle się rozwija

Cieszy fakt, że usługa jest ciągle rozwijana i oferuje wiele ciekawych opcji subskrypcji. Oprócz podstawowej opcji Spotify Premium za 19,99 zł miesięcznie, Szwedzi oferują także niezwykle korzystne Premium dla studentów oraz Premium dla rodziny.

Ostatnio do Polski trafiła także oferta Spotify Duo, która jest przeznaczona dla par mieszkających pod jednym dachem. Za 24,99 zł otrzymujemy wówczas dwa oddzielne konta, na którym możemy słuchać swojej ulubionej muzyki. Jest to znacznie lepsza opcja niż współdzielenie tego samego konta.

Spotify wprowadza nowe, spersonalizowane playlistyDodatkowo otrzymujemy wówczas playlistę Duo Mix, która powstaje ze wspólnej historii odtworzeń. Jest to coś na wzór playlisty kolaboracyjnej, tylko tworzonej automatycznie. Przed przystąpieniem do korzystania z usługi należy zweryfikować, czy aplikujące osoby rzeczywiście mieszkają pod jednym adresem.

A co Wy sądzicie o nowościach w Spotify? Korzystaliście z usług innego serwisu streamingowego? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!