Sprzedaż Nubia Alpha ruszy już 25 kwietnia! Czy właśnie tak będą wyglądać smartfony przyszłości?

nubia alpha

Pamiętacie Nubie Alpha zaprezentowaną podczas targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie? Wtedy większość osób myślała, że urządzenie to pozostanie jedynie konceptem i tak naprawdę nigdy nie trafi do masowej produkcji. Nic bardziej mylnego. Chiński producent zaskoczył nas wszystkich!

Nubia Alpha

Sprzedaż ruszy już 25 kwietnia tego roku na oficjalnej stronie chińskiego producenta. Co ciekawe polski sklep Nubii tak naprawdę nie działa, ale na globalnej wersji możemy zamówić urządzenie do naszego kraju. Pierwsze 50 osób, które zdecyduje się na zakup otrzyma całkowicie za darmo bezprzewodowe słuchawki firmy Nubia. Cena nowości firmy z Państwa Środka została ustalona na poziomie 449 euro (ok. 1930 zł). Oczywiście nie jest to mała kwota, ale Nubia Alpha ma być przyszłością, która pojawiła się w teraźniejszości.

nubia alpha

Czym jest Nubia Alpha? Połączeniem inteligentnego zegarka mogącego monitorować naszą aktywność z w pełni działającym smartfonem. Urządzenie może łączyć się z siecią poprzez Wi-Fi oraz wspiera karty eSIM, a co za tym idzie jesteśmy w stanie wykonywać połączenia, wysyłać wiadomości czy korzystać z pakietu danych. Nie zabrakło także Bluetooth, wykorzystywanego w celu podłączenia słuchawek bezprzewodowych. Wbudowana kamera może być wykorzystywana zarówno do robienia zdjęć i kręcenia filmów jak i wykonywania wideo połączeń.

Zobacz też: Czekaliście na Nubia Red Magic 3? Pewnie nie, ale zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu!

Nubia Alpha trafia na rynek z zupełnie nowym systemem stworzonym przez chińskiego producenta. Wspiera on bezdotykowe gesty oraz zaawansowane monitorowanie naszej aktywności. Na froncie znajdziemy wygięty ekran o przekątnej 4,01 cala. Za wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomma. Jednostka ta w połączeniu z 1 GB RAM-u ma w zupełności wystarczyć do w pełni płynnej pracy za sprawą odpowiedniej optymalizacji. Na pliki użytkownika zostało przeznaczone 8 GB pamięci wewnętrznej. Już niedługo do sprzedaży trafi także wersja wykonana w całości z 18-karatowego złota. Cena tego urządzenia nie została jednak jeszcze ujawniona, ale bez wątpienia będzie ona zdecydowanie wyższa niż czarna wersja kolorystyczna. Czy Nubia Alpha zdobędzie popularność i podbije serca użytkowników? Czas pokaże!

Co myślicie o Nubii Alpha? Czy waszym zdaniem tak powinny wyglądać smartfony przyszłości? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!